Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przetarg w ministerstwie niezgodnie z prawem?

0
Podziel się:

Prokuratura zbada, czy urzędnicy resortu sprawiedliwości przekroczyli uprawnienia, bądź nie dopełnili obowiązków przy przetargu na budowę systemu usług elektronicznych.

Na zdj. Dariusz Ślepokura
Na zdj. Dariusz Ślepokura (PAP/Rafał Guz)

Prokuratura zbada, czy urzędnicy resortu sprawiedliwości przekroczyli uprawnienia, bądź nie dopełnili obowiązków przy przetargu na budowę systemu usług elektronicznych dla ministerstwa - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura.

Prokurator potwierdził informacje portalu tvn24.pl, że zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tej sprawie złożyło ministerstwo. Szkoda, która miała powstać w jego wyniku, to 26 mln zł - podał Ślepokura. Prokuratura wszczęła śledztwo na początku lipca, a obejmuje ono okres od sierpnia 2011 do czerwca 2012 r

Pod koniec 2012 roku resort sprawiedliwości, po przeprowadzeniu wewnętrznego audytu, poinformował CBA o swoich wątpliwościach dotyczących m.in. zakupu w trybie niekonkurencyjnym sprzętu komputerowego oraz oprogramowania. W marcu CBA rozpoczęło kontrolę w MS na jego wniosek. Resort chciał zbadać, czy nie doszło do naruszenia interesu Skarbu Państwa w procedurze udzielania zamówień publicznych.

Kontrola dotyczyła wybranych decyzji dotyczących udzielania zamówień publicznych oraz rozporządzania mieniem, w związku z wydatkowaniem środków na zakup usług i sprzętu teleinformatycznego, w tym projektu Centrum Świadczenia Usług Rejestrowych w Ministerstwie Sprawiedliwości. Objęła lata 2007-13 - informował w marcu resort. Za przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego grozi do 3 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Przetargi na fotoradary. Oskarżeni... Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie badała też, czy w sprawie nie było zmowy ze strony funkcjonariuszy z Biura Logistyki Komendy Głównej Policji.
Amber Gold. Nieprawidłowości przy przetargu? Gdańska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przetargu na dworek kupiony przez właścicieli Amber Gold.
CBA na tropie afery na nowym lotnisku CBA wykryło nieprawidłowości dotyczące zamówień publicznych w spółce. Wyniki kontroli przekazano prokuraturze.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)