Notowania

rosja
25.03.2013 10:41

Przeszukanie w siedzibie Amnesty International

Rosyjska prokuratura i policja podatkowa przeszukały dzisiaj moskiewską siedzibę Amnesty International.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sebastian Derungs /<br>World Economic Forum/<br>CC/Flickr)

Rosyjska prokuratura i policja podatkowa przeszukały dzisiaj moskiewską siedzibę Amnesty International. Szef rosyjskiego oddziału AI Siergiej Nikitin powiedział agencji Associated Press, że był to _ niezapowiedziany audyt _.

Według Nikitina zażądano dokumentów, które rząd rosyjski już posiada. Przedstawicielom prokuratury i policji podatkowej towarzyszyli dziennikarze kontrolowanej przez państwo stacji NTV, która - jak pisze Associated Press - jest wykorzystywana przez władze do krytykowania politycznych przeciwników Kremla.

W minionym miesiącu w Rosji przeprowadzono przeszukania w około 2 tys. organizacji pozarządowych - poinformował Paweł Czikow, członek prezydenckiej rady praw człowieka. Przeszukania zaczęły się po przemówieniu prezydenta Władimira Putina, który wezwał Federalną Służbę Bezpieczeństwa do skupienia uwagi na grupach finansowanych z zagranicy.

Czytaj więcej w Money.pl
Brak dowodów na mordestwo Bieriezowskiego - _ Błędem byłoby spekulowanie na temat powodów śmierci przed przeprowadzeniem sekcji zwłok. Na tym etapie nie mamy żadnych dowodów, które sugerowałyby udział osób trzecich _.
"Nie można chronić biznesmenów z Rosji" Amerykańska gazeta apeluje o ochronę mniejszych depozytów o wartości poniżej 100 tys. euro
Putin broni rosyjskich oszczędności na Cyprze? Prezydent Rosji skrytykował planowane przez Cypr opodatkowanie wkładów bankowych, nazywając je _ nieuczciwym, nieprofesjonalnym i niebezpiecznym _.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz