Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przesyłki listowe. Poczta Polska oskarża konkurencję, sąd rozstrzygnie spór

0
Podziel się:

Podczas pierwszej rozprawy nie brakowało oskarżeń obu stron m.in. o niedostarczenie przesyłek sądowych.

Przesyłki listowe. Poczta Polska oskarża konkurencję, sąd rozstrzygnie spór
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)

Spór z Polską Grupą Pocztową trafił do krakowskiego sądu. Od jego wyroku zależy, kto będzie dostarczał między innymi wezwania do sądu. W toku są również sprawy o pomówienie.

Poczta Polska od wyników przetargu rozstrzygniętego przez Centrum Zakupów Wspólnych dla Sądownictwa najpierw odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej. Gdy izba stwierdziła, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem, Poczta złożyła skargę do sądu.

- _ PGP ani w momencie składania oferty, ani w chwili rozpoczęcia świadczenia usług dla wymiaru sprawiedliwości nie miała odpowiedniej liczby placówek pocztowych _ - twierdzi dyrektor biura prawnego Poczty Polskiej Piotr Bielarczyk. Według wytycznych, oferent powinien mieć placówkę w każdej gminie. PGP w grudniu miało ich około 180, ale deklarowało, że będzie mieć odpowiednią liczbę od pierwszego stycznia. W tym celu wykorzystuje między innymi osiedlowe sklepy, czy kioski. _ - Obecnie mamy więcej placówek, niż Poczta Polska _ - mówił pełnomocnik PGP Krystian Ślusarczyk.

Podczas rozprawy przed krakowskim sądem nie brakowało oskarżeń obu stron między innymi, o niedostarczenie przesyłek sądowych na czas. Po doniesieniu Poczty Polskiej, śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy w dokumentach przeciwko PGP wszczęła krakowska prokuratura. Dodatkowo, Poczta przeciwko swojemu konkurentowi złożyła dwie sprawy o pomówienie. Wyrok w sprawie skargi Poczty Polskiej na decyzje Krajowej Izby Odwoławczej zapadnie na początku lipca.

Czytaj więcej w Money.pl
PGP obiecuje milion pracownikom Poczty. Mamy odpowiedź To kolejny etap sporu na rynku usług pocztowych.
Konkurent Poczty zapowiada rewolucję Polska Grupa Pocztowa rozpoczęła testy EPO (elektronicznego potwierdzenia odbioru). Docelowo system obejmie wszystkie sądy w całym kraju.
Poczta pozwie "kłamców" za zniesławienie Polska Grupa Pocztowa zarzuciła spółce, że ta niedostarczana na czas korespondencji sądowej w Pabianicach.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)