Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przestępstwa podatkowe w Rumunii. Senator zamieszany?

0
Podziel się:

Rumuńscy śledczy przeszukali dzisiaj równocześnie 250 mieszkań w ramach śledztwa w sprawie unikania płacenia podatku VAT.

Przestępstwa podatkowe w Rumunii. Senator zamieszany?
(Aleksander Dragnes/CC/Flickr)

Rumuńscy śledczy przeszukali dzisiaj równocześnie 250 mieszkań w ramach śledztwa w sprawie unikania płacenia podatku VAT przez przestępczą siatkę zajmującą się operacjami importowo-eksportowymi.

Sprawę prowadzi prokuratura do spraw walki z przestępczością zorganizowaną (DIICOT). Według DIICOT w nielegalną działalność zamieszany jest senator współrządzącej Partii Socjaldemokratycznej (PSD) Cezar Magureanu, który w wywiadzie telewizyjnym natychmiast zaprzeczył tym oskarżeniom.

_ - Wyniki śledztwa wykazują, że w latach 2010-2012 straty wynikające dla budżetu z nielegalnej działalności siatki, przekroczyły 40 mln euro _ - głosi komunikat DIICOT.

Według prokuratury grupa ta, realizując operacje finansowe związane z importem i eksportem cukru, bezprawnie uniknęła zapłacenia należnego państwu podatku VAT. Cieszyła się ona wsparciem wysokich funkcjonariuszy państwowych. Łącznie DIICOT ma przesłuchać w sprawie afery podatkowej 125 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Podnoszą VAT o 3 procent. Przez kryzys Hiszpański rząd podnosi z dniem 1 września tego roku podatek VAT.
Podnoszą VAT, tną ulgi. Opozycja oburzona Rządząca w Czechach centroprawica przeforsowała dzisiaj podwyższenie podatku VAT i podatku dochodowego dla najbogatszych.
Kolejny absurd VAT do likwidacji. Kto zyska? PSL opowiada się za propozycją deregulacyjną ministerstwa gospodarki, według której z VAT miałyby być zwolnione darowizny żywności dokonywane przez handlowców.
vat
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)