Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przestępczość w USA. Dwóch nastolatków planowało masakrę w liceum

0
Podziel się:

Funkcjonariusze znaleźli się w posiadaniu dowodów świadczących o tym, że nastolatkowie szukali informacji o karabinach maszynowych, bombach i materiałach wybuchowych.

Przestępczość w USA. Dwóch nastolatków planowało masakrę w liceum
(Polaris/East News)

Aresztowano dwóch nastolatków z południowej Kalifornii, którzy planowali zakup broni i masakrę w swoim liceum - poinformowała miejscowa policja. Nieletni mieli zamiar zabić troje pracowników szkoły i tak wielu uczniów, jak im się tylko uda.

_ - Młodzi mężczyźni nie posiadali jeszcze broni, ale próbowali uzyskać do niej dostęp. Byli pod ciągłą obserwacją, od kiedy szkoła poinformowała nas o ich zamiarach w ubiegły czwartek _ - powiedział sierżant Brian Solinsky z miejscowej policji.

_ - To modelowy przykład rozpoznania przez pracowników szkoły podejrzanego zachowania - orzekł w oświadczeniu. - Ta informacja pomogła nam zapobiec straszliwej tragedii _.

Sierżant nie przybliżył dokładniej planów dwóch potencjalnych sprawców, ale dodał, że były _ bardzo szczegółowe _. Funkcjonariusze znaleźli się w posiadaniu dowodów świadczących o tym, że nastolatkowie szukali informacji o karabinach maszynowych, bombach i materiałach wybuchowych.

Nastolatkowie mieli właśnie rozpocząć swój ostatni rok nauki w liceum w Południowej Pasadenie na północny-wschód od centrum Los Angeles. Pierwszy dzień zajęć ma się odbyć pojutrze.

Przez Stany Zjednoczone przeszła w ostatnich latach seria ataków przeprowadzonych w szkołach przez uzbrojonych uczniów, które na nowo rozbudziły debatę Amerykanów o prawie dostępu do broni.

Czytaj więcej w Money.pl
Morderca zatrzymany po 15 latach. Pomógł... Informacje pozyskane od więźnia doprowadziły śledczych do odnalezienia w lesie w gminie Stawiguda pod Olsztynem szczątków mężczyzny, który był członkiem grupy przestępczej działającej pod koniec lat 90
Za brawurę zatrzymali 5,6 tys. praw jazdy W sytuacjach rażącego łamania przepisów drogowych policjant może zatrzymać prawo jazdy i wystąpić do sądu o ukaranie kierowcy zakazem prowadzenia auta na co najmniej kilka miesięcy.
Rozruchy w USA po tym, jak policjant zabił... Powodem rozruchów jest zastrzelenie przez policję nieuzbrojonego czarnoskórego osiemnastolatka.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)