Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przestępczość w Polsce w 2012 roku. Policja dokonała podsumowania

Więcej przestępstw gospodarczych i narkotykowych. Mniej było zabójstw, groźnych napadów i kradzieży. Policja podsumowuje miniony 2012 rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Komendant główny Marek Działoszyński wskazuje, że liczba przestępstw w tym kryminalnych zmniejszyła się o ponad 3 procent. Lepsza jest nawet statystyka wypadków drogowych, za które od lat Polska zbiera krytykę na forum Europy._ _

_ - Właściwie obserwujemy spadek liczby przestępstw w większości kategorii i utrzymanie poziomu wykrywalności. Cieszy zmniejszenie liczby wypadków drogowych, zwłaszcza śmiertelnych. To znaczący spadek, którego od wielu lat nie było _ - powiedział komendant.

Policja wszczęła o ponad 7 procent mniej postępowań w przypadku przestępstw drogowych. Większość z nich dotyczyła prowadzenia pojazdów po pijanemu.
Dużym wyzwaniem w nadchodzącym roku będzie dla policji przestępczość gospodarcza. W 2012 roku wzrosła o ponad 9 procent.

- Większe plany działań policji w tym zakresie to reakcja na aferę Amber Gold. _ Będziemy chcieli wzmocnić i doskonalić pion zajmujący się tego rodzaju przestępczością _ - oświadczył szef policji.

Nadinspektor Marek Działoszyński uważa, że dla policji 2012 był udanym rokiem. Udało się zabezpieczyć Euro 2012 i mimo krytyki - największe manifestacje. Policjanci dostali obiecaną przez rząd podwyżkę pensji o 300 złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą likwidować przestępców "na miejscu" Grupa posłów do parlamentu Republiki Dominikańskiej wezwała policję do "likwidowania przestępców na miejscu", zabijania ich w celu zwiększenia bezpieczeństwa na ulicach.
150 ofiar w miesiąc. Zakapturzeni na motorach Dwaj szefowie policji w Sao Paulo, największym mieście Ameryki Południowej, zostali zdymisjonowani.
Szef CBŚ zachowa stanowisko. Zapewnia... _ Nie pomysłów, by odwoływać szefa Centralnego Biura Śledczego czy czynić jakiekolwiek działania w tym zakresie _ - powiedział komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński.
Tagi: przestępczość w polsce, policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz