Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przestępczość we Francji. W ciągu roku liczba napadów rabunkowych wzrosła o 25 procent

0
Podziel się:

Rozwoju tego zjawiska w tak błyskawicznym tempie jeszcze nie notowano - przyznaje francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Przestępczość we Francji. W ciągu roku liczba napadów rabunkowych wzrosła o 25 procent
(philippe leroyer / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

We Francji liczba napadów rabunkowych wzrosła o dwadzieścia pięć procent w porównaniu do ubiegłego roku. W mijającym roku dokonano ponad 2,8 tysiąca włamań z bronią w ręku, co daje prawie osiem dziennie. Francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jest zdania, iż rozwoju tego zjawiska w tak błyskawicznym tempie jeszcze nie notowano.

W dużych i średniej wielkości miastach ten wskaźnik jest jeszcze większy, bo można mówić o 33-procentowym wzroście tego typu przestępstw.

Na wsi, tam gdzie porządku pilnuje żandarmeria, a nie policja, napadów rabunkowych jest znacznie mniej. Nie wynika to z tego, kto sprawuje w danym rejonie kontrolę, lecz z tego, że miasto zawsze miało więcej pokus dla rabusiów.

Według raportu policji, napady mają coraz bardziej brutalny charakter, a ich autorzy nie cofają się przed stosowaniem tortur fizycznych i psychicznych. Niechlubny prym wiodą pod tym względem Paryż i jego przedmieścia, a dalej północ Francji z Lille na czele, tereny położone nad ujściem Rodanu, Tuluza i Lyon.

Policja jest zdania, że wzrost liczby napadów na osoby prywatne należy wiązać z lepszym zabezpieczeniem banków i towarzystw ubezpieczeniowych, które tym samym stały się dla rabusiów trudniejszym łupem.

Czytaj więcej w Money.pl
Duży problem Francji. "Robimy co możemy" Organizacja Lekarze Bez Granic bije na alarm - brakuje wystarczających środków na zapewnienie schronienia przed zimnem.
We Francji ostrzeżenie przed atakiem W ostatnich dniach doszło do trzech aktów agresji wobec przypadkowych osób i funkcjonariuszy policji.
Groźny wypadek we Francji. Furgonetka... - _ Obecnie żadne zeznania świadków nie wskazują, by zdarzenie miało motywy religijne _ - mówi francuska policja.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)