Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przestępczość w Polsce. Zatrzymano 17 członków gangu "Bukaciaka"

0
Podziel się

- Grupa "Bukaciaka" była bezwzględna - przyznaje policja.

Przestępczość w Polsce. Zatrzymano 17 członków gangu "Bukaciaka"
(Keith Allison/Flickr)
bDZwVnKJ

17 osób powiązanych z grupą Rafała B. ,"Bukaciaka", specjalizującą się w przemycie narkotyków, handlu bronią i porwaniami dla okupu, zatrzymali policjanci z CBŚ - poinformowała Iwona Kuc z wydziału prasowego KGP.

_ - 15 spośród tych osób zostało już tymczasowo aresztowanych. Śledztwo ws. gangu prowadzi CBŚ pod nadzorem warszawskiej prokuratury apelacyjnej _ - mówiła Kuc.

Szajka - jak wynika ze śledztwa policji i prokuratury - działała bardzo aktywnie w latach 2000-2004 i 2010-2013, na terenie dwóch województw: mazowieckiego oraz zachodnio-pomorskiego. Jej członkowie szczególnie _ upodobali _ sobie podwarszawskie miejscowości - Piaseczno, Konstancin i Górę Kalwarię.

bDZwVnKL

_ - Wyspecjalizowali się w przemycie narkotyków i handlu nimi, a także w handlu bronią. Mają też na swoimi koncie m.in. uprowadzenia dla okupu, rozboje, ściąganie haraczy i zabójstwa _ - powiedziała Kuc.

Liderów gangu, w tym Rafała B., zatrzymano we wrześniu 2013 r. Kilka miesięcy później CBŚ zatrzymało kilkunastu członków grupy, którzy odpowiedzą za najcięższe przestępstwa, w tym m.in. zabójstwa, uprowadzenia dla okupu, rozboje, wymuszenia rozbójnicze, kradzieże, handel bronią i narkotykami. Podczas tamtej akcji zabezpieczono ponad 30 sztuk broni palnej i około 20 kilogramów środków odurzających. W sumie razem z ostatnią akcją zatrzymano kilkadziesiąt osób.

Dodatkowo w ramach prowadzonego śledztwa policjanci z CBŚ odnaleźli na terenie podwarszawskich miejscowości zwłoki czterech mężczyzn - jak się okazało ofiar brutalnych zabójstw. W sprawie dwóch z nich, podejrzany jest właśnie Rafał B.

_ - Grupa "Bukaciaka" była bezwzględna, swoich nielojalnych członków zastraszała. Ofiary były bite i torturowane. Przez wiele lat zmowa milczenia w grupie nie pozwalała wyjaśnić wielu zagadkowych zaginięć _ - mówiła Kuc.

bDZwVnKR

Według nieoficjalnych informacji Rafał B. miał też współpracować z Rafałem S., pseud. Szkatuła.

Policjanci podkreślają, że sprawa jest rozwojowa. Nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Czytaj więcej w Money.pl
Pomalowali 168 wagonów. Gigantyczne straty Hiszpańska policja poinformowała o rozbiciu gangu graficiarzy, którzy wymuszali gwałtowne zatrzymanie pociągu, by błyskawicznie pokryć wagony swoimi malunkami.
Wyłudzali mieszkania. CBŚ rozbiło gang Według śledczych w sprawie może być nawet kilkudziesięciu pokrzywdzonych.
Afera w wojsku. Policja rozbiła szajkę Zatrzymano 14 osób. Wszyscy są podejrzewani są o przestępstwa związane z udzielaniem i realizowaniem zamówień publicznych.
bDZwVnLm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)