Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przestępcy przejmują SMS-y z kodami do kont

0
Podziel się:

Najpierw hakerzy wysyłają na komputer wirusa, który daje im dostęp do naszych danych.

Przestępcy przejmują SMS-y z kodami do kont
(maebmij/CC/Flickr)

Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy klientów banków, którzy korzystają ze swoich kont przez internet. Specjalny _ wirus _ wysyłany na ich telefony komórkowe, daje przestępcom dostęp do kodów autoryzyjących operacje bankowe - alarmuje policja.

Krzysztof Hajdas z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji powiedział, że do policjantów zaczęły ostatnio docierać sygnały od osób, które zostały w ten sposób oszukane.

_ - Wszystko zaczyna się od wysłania na komputer klienta banku złośliwego oprogramowania. Następnie, gdy osoba ta próbuje wejść na stronę internetową swojego banku, oprogramowanie uaktywnia się i kierują ją na stronę fałszywą, łudząco przypominającą tę, którą chce otworzyć. W ten sposób oszuści zdobywają poufne dane - nazwę użytkownika, jego hasło, numer telefonu _ - zaznaczył Hajdas.

To jednak dopiero początek. Na fałszywej stronie banku pojawia się informacja zachęcająca do _ zabezpieczenia telefonu komórkowego _ specjalnym oprogramowaniem. Osobie, która się na to zdecyduje wysłany jest SMS z linkiem mającym pomóc w pobraniu programu.

_ - Kliknięcie na ten link i ściągnięciu oprogramowania na telefon daje przestępcom dostęp do kodów autoryzujących nasze operacje bankowe (np. przelewy), które przesyła nam bank _ - podkreślił Hajdas.

Powinniśmy też pamiętać, że żaden bank nie poprosi nas o aktualizację oprogramowania telefonu i nie wyśle do nas SMS-a zawierającego link do jego ściągnięcia.

_ - Jeśli dostaniemy coś takiego, pod żadnym pozorem nie otwierajmy linku. Jeśli podejrzewamy, że ktoś próbuje nas oszukać, lub zostaliśmy oszukani, natychmiast skontaktujmy się z bankiem i policją _ - zaznaczył Hajdas.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t91487.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/ing;ostrzega;klientow;atak;nowego;trojana,9,0,772617.html) ING ostrzega klientów. Atak nowego Trojana Cyberprzestępcy wykorzystują wirusa do infekowania komórek klientów banków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t129444.jpg ) ] (http://direct.money.pl/ranking-kont-2011/) Ranking kont osobistych Money.pl 2011 Znamy już wyniki wielkiego badania, unikalnego w skali Polski, które przeprowadził Money.pl. Darmowe konto to już za mało, by walczyć o tytuł najatrakcyjniejszej oferty na rynku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t96311.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/prawie;dwie;trzecie;polakow;ma;konto;w;banku,13,0,742157.html) Prawie dwie trzecie Polaków ma konto w banku 79 procent posiadaczy kont wybiera gotówkę najczęściej w bankomacie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)