Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przesłuchanie Snowdena. Jeszcze nie teraz

0
Podziel się:

Były analityk Agencji Bezpieczeństwa Narodowego już wcześniej sugerował, że jeśli ma zeznawać przed niemiecką komisją, to tylko w Niemczech.

Przesłuchanie Snowdena. Jeszcze nie teraz
(youtube.com)

Komisja śledcza niemieckiego Bundestagu, badająca sprawę amerykańskiej inwigilacji w Europie, na razie nie przesłucha Edwarda Snowdena. Amerykanin nie zgodził się na spotkanie z niemieckimi parlamentarzystami.

Początkowo komisja śledcza planowała zaprosić Snowdena na przesłuchanie do Niemiec. Nie chcąc nadwyrężać stosunków ze Stanami Zjednoczonymi, zdecydowano się jednak na spotkanie w Moskwie. Ale Snowden odmówił. Pełnomocnik Amerykanina przekazał, że ani on, ani jego klient nie widzą potrzeby takiej rozmowy.

Snowden już wcześniej sugerował, że jeśli ma zeznawać przed niemiecką komisją, to tylko w Niemczech.

W Bundestagu od marca działa komisja śledcza mająca wyjaśnić, jak wielka jest skala elektronicznej inwigilacji prowadzonej w Niemczech i Europie przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego.

To właśnie Edward Snowden, były analityk tej agencji, ujawnił że Amerykanie na masową skalę gromadzą dane telekomunikacyjne, między innymi w Niemczech. Po wybuchu afery Edward Snowden schronił się w Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
Snowden chciałby wrócić do USA - _ Jestem patriotą i chciałbym wrócić do domu _ - powiedział.
Niemcy rezygnują z przesłuchania Snowdena Bundestag powołał w marcu komisję śledczą do wyjaśnienia działalności amerykańskich służb w Niemczech.
Szpiegowano miliony użytkowników Yahoo Brytyjska agencja szpiegowska GCHQ przejmowała zdjęcia z kamerek internetowych milionów użytkowników Yahoo - informuje The Guardian.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)