Notowania

Lech Wałęsa
24.03.2011 12:53

Przeprosi Wałęsę za zniesławienie

Krzysztof Wyszkowski musi byłego prezydenta za zarzucanie mu agenturalnej przeszłości i branie pieniędzy od SB.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sejm.gov.pl/GFDL)

Krzysztof Wyszkowski musi przeprosić Lecha Wałęsę za zarzucanie mu agenturalnej przeszłości - uznał gdański sąd apelacyjny. Wyrok jest prawomocny.

Wyszkowski w ciągu miesiąca zamieścić przeprosiny w dwóch krajowych stacjach telewizyjnych - TVP i TVN - oraz w gdańskiej telewizji lokalnej. Treść przeprosin ogłosiła sędzia Bogusława Sieruga.

- _ W dniu 16 listopada 2005 roku w programach informacyjnych "Panorama" (2 program TVP) i "Fakty" (TVN), wyemitowano moje oświadczenie, iż Lech Wałęsa współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa i pobierał za to pieniądze. To oświadczenie stanowiło nieprawdę i naruszało godność osobistą i dobre imię Lecha Wałęsy wobec czego ja Krzysztof Wyszkowski odwołuje je w całości i przepraszam Lecha Wałęsę za nuruszenie jego dóbr osobistych _ - brzmiało oświadczenie.

POSŁUCHAJ PRZEPROSIN ODCZYTANYCH W SĄDZIE:

Jenocześnie sąd oddalił apelację byłego prezydenta co do zapłaty na cele charytatywne - Wałęsa chciał 40 tysięcy zadośćuczynienia przekazanego na rzecz Szpitala Dziecięcego w Gdańsku-Oliwie.

Do tej instancji ta sprawa trafiła po raz trzeci - wcześniej dwukrotnie wracała do sądu okręgowego. Tam z kolei sędziowie dwa razy uznali, że Wyszkowski musi przeprosić, w trzecim procesie oddalili powództwo byłego prezydenta.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t116613.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fotyga;atakuje;walesa;bardziej;rosyjski;niz;rosja,214,0,784854.html) Fotyga atakuje: Wałęsa bardziej rosyjski niż Rosja Była szefowa dyplomacji uważa, że Polska za bardzo angażuje się w promowanie interesów Moskwy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t87661.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/walesa;obrazony;bo;wybrali;innego;kandydata,130,0,787330.html) Wałęsa obrażony, bo wybrali innego kandydata Rezygnuje z udziału w radzie programowej Europejskiego Centrum Solidarności.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/83/t73811.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/byli;prezydenci;dostana;podwyzke,213,0,765653.html) Byli prezydenci dostaną podwyżkę Jaruzelski, Wałęsa i Kwaśniewski dostaną 75 proc. pensji głowy państwa - zdecydował Sejm.
Tagi: Lech Wałęsa, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz