Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przepłacają 50 złotych na każdym radiowozie

0
Podziel się

Służby mundurowe muszą korzystać z komercyjnych stacji diagnostycznych, choć mają własne.

Przepłacają 50 złotych na każdym radiowozie
(Rafalolechowski/Dreamstime)
bEiuEWkB

Służby mundurowe płacą 10 tysięcy złotych dziennie komercyjnym stacjom diagnostycznym, wykonującym badania ich pojazdów. Mają własne stacje, ale nie mogą z nich korzystać.

Od początku maja przestało obowiązywać rozporządzenie określające warunki badań technicznych pojazdów Sił Zbrojnych RP, policji i innych pojazdów używanych w sposób szczególny, pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Nowego rozporządzenia nie ma, bo ministrowie spraw wewnętrznych i obrony przez 19 miesięcy nie zdążyli go napisać. Teraz państwowe, a więc także wojskowe czy policyjne stacje diagnostyczne, nie mogą wykonywać badań.

Rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak zapowiada, że jeszcze w tym tygodniu ministrowie otrzymają do podpisu nowe rozporządzenie. Na razie cieszą się właściciele stacji diagnostycznych, gdyż na każdym radiowozie zarabiają o 50 złotych więcej, niż na aucie cywilnym.

bEiuEWkD

Gazeta szacuje, że służby mundurowe mają co najmniej 30 tysięcy samochodów. Oburzeni są natomiast szefowie komend wojewódzkich policji. - _ Oszczędzamy na każdej żarówce, a tu musimy przepłacać _ - mówią funkcjonariusze.

bEiuEWle
KOMENTARZE
(0)