Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemyt
24.10.2013 14:35

Przemyt w Polsce. Rekordowe "przejęcie" w Szczecinie

Szczecińscy celnicy przejęli w tamtejszym porcie transport podrobionych towarów wartych około 3,5 miliona złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Leszek Kotarba/East News)

To największy przemyt wykryty w szczecińskim porcie - poinformowała rzeczniczka Izby Celnej w Szczecinie Monika Woźniak-Lewandowska.

_ - Podróbki są bardzo dobrej jakości. Są wśród nich perfumy, buty, zabawki, biżuteria oraz apaszki i ozdoby do włosów. W sumie, wedle wstępnych szacunków, ich liczba przekracza 115 tys. sztuk _ - dodała.

Kontener z podróbkami przysłano do Polski z Chin. Miał trafić do odbiorcy z Wólki Kosowskiej (Mazowieckie).

Celnicy ustalili również, że w kontenerze jest o 140 kartonów więcej, niż to wynika z załączonych do odprawy celnej dokumentów. Oprócz naruszenia praw własności intelektualnej mamy do czynienia z oszustwem podatkowym - podkreśliła rzeczniczka.

Po dokładnym policzeniu podrobionego towaru zostaną powiadomieni właściciele znaków towarowych, oni też podejmą decyzje co do losów przejętego transportu.

Według danych Komisji Europejskiej służby celne krajów UE zatrzymały w ubiegłym roku 40 mln podrabianych produktów o wartości 1 mld euro.

Najwięcej podrobionych towarów w pochodzi z Chin. 31 proc. wszystkich skonfiskowanych podróbek w 2012 r. stanowiły papierosy, na kolejnych pozycjach plasowały się: butelki, lampy, kleje, akumulatory, proszki do prania i opakowania.

Około 70 proc. interwencji celnych dotyczyło paczek pocztowych i przesyłek kurierskich, przy czym 23 proc. przypadków zatrzymań produktów w obrocie pocztowym dotyczyło lekarstw.

Czytaj więcej w Money.pl
Przechwycili podróbki warte miliard euro Aż 70 procent kontrabandy trafia do Europy w paczkach pocztowych i przesyłkach kurierskich.
Polskie porty nie czują kryzysu. Inwestują Zysk netto w 2012 osiągnął poziom 32 mln zł, czyli prawie o 14 mln zł więcej niż w roku 2011.
Kot przemycał do więzienia marihuanę Uwagę mołdawskich strażników zwrócił dziwny kształt obróżki kociego kuriera. Okazało się, że ktoś przywiązywał do niej pakieciki z marihuaną.
Tagi: przemyt, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz