Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemyt papierosów
27.08.2013 13:36

Przemyt papierosów. Straż Graniczna wykryła nowy sposób

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej wykrył nowy sposób przerzutu papierosów z Ukrainy. Chodzi o zrzucanie ich z motolotni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PIOTR NIEMIEC/East News)

*Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej wykrył nowy sposób przerzutu papierosów z Ukrainy. Chodzi o zrzucanie ich z motolotni. Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mieszkańców Podkarpacia, którzy mieli zabrać zrzucone w ten sposób papierosy. *

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka oddziału SG mjr Elżbieta Pikor, z motolotni na pole niedaleko Bobrówki k. Jarosławia, 26 km od granicy polsko-ukraińskiej, zrzucono w sumie około 10 tys. paczek ukraińskich papierosów.

_ - Było to o godzinie pierwszej w nocy, dlatego mężczyźni oznaczyli wcześniej teren, stawiając na ziemi skierowane w górę świecące latarki. W trakcie zrzutu pilot motolotni zniżył lot do około 100 metrów, a następnie zawrócił i odleciał na Ukrainę _ - powiedziała Pikor.

SG powiadomiła o tym ukraińskie służby graniczne oraz jednostkę Sił Powietrznych RP. Zatrzymani mężczyźni, w wieku 24 i 27 lat, mieli przy sobie paralizator, GPS, a w samochodzie - specjalnie zaspawane gwoździe, które rzucane są pod koła pojazdu, aby przebić opony.

Rzeczniczka dodała, że funkcjonariusze SG w czasie przeszukania posesji zatrzymanych mężczyzn znaleźli jeszcze sześć tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu. Wartość kontrabandy, zarówno zrzuconej z motolotni, jak i znalezionej w garażu oszacowano łącznie na 170 tysięcy złotych. Skarb Państwa stracił na tym ponad 200 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku i akcyzy.

Mężczyznom postawiono już zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Sprawę prowadzą funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu. Wobec zatrzymanych zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Straż Graniczna nie wyklucza dalszych zatrzymań. Także ukraińskie służby graniczne ustalają osoby zaangażowane w proceder; obie służby współpracują ze sobą.

_ - O nowym kanale przerzutowym funkcjonariusze wiedzieli już od kilku miesięcy, ale cały czas zbierano informacje i trwały czynności operacyjno-rozpoznawcze _ - zapewniła Pikor.

Czytaj więcej w Money.pl
Udaremnili przemyt papierosów za 2,2 mln euro Celnicy i hiszpańska Gwardia Cywilna powstrzymali przemyt 465 tysięcy paczek papierosów Marlboro o wartości rynkowej 2,2 mln euro.
Strażnicy przechwycili rekordowy przemyt Przechwycono trzy samochody oraz 5,5 tysiąca kartonów papierosów o łącznej wartości ponad 600 tysięcy złotych
Unia traci ponad 10 mld euro rocznie Zaproponowane przez KE działania dotyczą m.in. zaostrzenia kar za skuteczniejszego ściągania podatków i ceł przez policję oraz inne służby.
Tagi: przemyt papierosów, papierosy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz