Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przemyt opłacalny jak nigdy dotąd

0
Podziel się:

Drastyczne podwyżki cen papierosów zwiększają atrakcyjność przemytu.

Przemyt opłacalny jak nigdy dotąd
(PAP/Lech Muszyński)

Drastyczne podwyżki cen papierosów zwiększają atrakcyjność ich przemytu zza wschodniej granicy.

Choć fiskus inkasuje miliardy złotych z akcyzy na wyroby tytoniowe, to jednocześnie sporo traci z powodu nielegalnej sprzedaży papierosów z przemytu - pisze "Puls Biznesu". Nie wiadomo jednak do końca, jaki jest rzeczywisty rozmiar procederu. Według różnych szacunków, udział nielegalnych papierosów w całkowitej konsumpcji sięga od 15 do 30 procent, a przy wschodniej granicy jest jeszcze większy.

Jak przypomina gazeta, do Polski trafiają z przemytu zarówno markowe papierosy z krajów byłego ZSRR, jak i podróbki z krajów Dalekiego Wschodu, na przykład z Chin.

Cytowani przez dziennik eksperci są przekonani, że przemytnicy po wejściu Polski do strefy Schengen będą szukać nowych sposobów na przerzucanie kontrabandy, na przykład za pomocą paczek pocztowych i kurierskich. Jest to dość skuteczny sposób, bo służby celne nie kontrolują wszystkich paczek, tak samo jak nie kontrolują wszystkich tirów. Kontrole są w obu przypadkach wyrywkowe i obejmują około 20-30 procent obrotu - pisze "Puls Biznesu".

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)