Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przemyt narkotyków udaremniony. Udana akcja polskich celników

0
Podziel się:

Funkcjonariusze z przejścia granicznego w Medyce (Podkarpackie) przechwycili 150 kg heroiny o szacunkowej wartości rynkowej 30 mln zł.

Przemyt narkotyków udaremniony. Udana akcja polskich celników
(Leszek Kotarba/East News)

Narkotyki znaleziono w ciężarówce wjeżdżającej do Polki z Ukrainy.

Jak poinformowała dzisiaj rzeczniczka Izby Celnej w Przemyślu Edyta Chabowska, narkotyki spakowane były w 300 czarnych, foliowych workach, które ukryto w podłodze naczepy tira.

_ - Badania przeprowadzone przez funkcjonariuszy celnych od razu na przejściu potwierdziły, że wykryta substancja to heroina _ - dodała rzeczniczka. Chabowska podkreśliła, że jest to największy przemyt heroiny ujawniony przez polskie służby od siedmiu lat i jeden z największych w ostatnim czasie w Europie.

O próbie przemytu celnicy poinformowali Centralne Biuro Śledcze w Rzeszowie, które będzie prowadzić dalsze czynności w tej sprawie. Jak szacują służby, gdyby taka ilość narkotyków trafiła do obrotu to można byłoby podzielić heroinę na 600 tys. tzw. działek dilerskich.

Na początku marca celnicy na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Dorohusku udaremnili przemyt prawie 100 kg heroiny o wartości 20 mln zł. Narkotyki ukryte były też w ciężarówce.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcieli przemycić 600 kg narkotyków. Wpadli Narkotyki znaleziono w czterech skontrolowanych samochodach. W dwóch przypadkach były to znaczne ilości. Na razie śledczy nie zdradzają szczegółów.
To rekordowy przemyt papierosów W pociągu celnicy znaleźli 60 i pół tysiąca paczek papierosów o wartości ponad 700 tysięcy złotych.
Przemycali 12 ton haszyszu. Zobacz jak Dwanaście ton haszyszu skonfiskowali hiszpańscy celnicy na statku rybackim pływającym pod banderą turecką u wybrzeży Andaluzji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)