Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemyt narkotyków
31.08.2013 17:45

Przemyt narkotyków. Słoma makowa zamiast kapusty z Polski

Federalna Służba Kontroli Obrotu Narkotykami Rosji (FSKN) przechwyciła pod Moskwą około 10 ton brudnego maku, wwiezionego z Polski pod przykrywką kapusty pekińskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

Federalna Służba Kontroli Obrotu Narkotykami Rosji (FSKN) przechwyciła pod Moskwą około 10 ton _ brudnego maku _, wwiezionego z Polski pod przykrywką kapusty pekińskiej. W wyniku tej akcji policja narkotykowa zatrzymała jednego obywatela Polski.

Operacja ta odbyła się w tym tygodniu. FSKN informuje o niej na swojej stronie internetowej. Ambasada RP w Moskwie potwierdziła PAP fakt zatrzymania polskiego obywatela.

Według Federalnej Służby Kontroli Obrotu Narkotykami partia maku spożywczego silnie zanieczyszczonego słomą makową została wwieziona na terytorium Federacji Rosyjskiej przez Białoruś samochodem ciężarowym Volvo prowadzonym przez obywatela Polski; w dokumentach celnych ładunek był zarejestrowany, jako kapusta pekińska.

_ - Łącznie znaleziono 400 worków z makiem na sumę 150 mln rubli (około 4,5 mln dolarów). Surowca tego wystarczyłoby na około pół miliona dóz _ - przekazał dyrektor FSKN Wiktor Iwanow.

Iwanow dodał, że członkowie grupy przestępczej, która zajmowała się transportem narkotyku, zostali zatrzymani.

PAP dowiedziała się w polskiej ambasadzie, że wobec zatrzymanego Polaka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu na dwa miesiące. Zatrzymany nie przyznaje się do udziału w przemycie narkotyków.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyrzucają policjantów z pracy za narkotyki Premier Dmitrij Miedwiediew zaproponował niedawno wprowadzenie badań także dla uczniów petersburskich szkół.
Członkowie grupy przestępczej przed sądem Prokuratura ustaliła, że grupa działała na terenie Łodzi i w jej okolicach oraz w innych miastach Polski od połowy 2012 roku.
Uwolnili bossa i obiecali go znów złapać Rafael Caro Quintero został skazany m.in. za zabójstwo amerykańskiego oficera policji.
Tagi: przemyt narkotyków, rosja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz