Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemyt narkotyków
06.07.2012 11:02

Przemyt narkotyków. Przejęto 649 kg kokainy

Hongkońscy celnicy poinformowali dzisiaj o przechwyceniu największego w historii miasta transportu kokainy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

*Hongkońscy celnicy poinformowali dzisiaj o przechwyceniu największego w historii miasta transportu kokainy. *

Skonfiskowano 649 kg narkotyku o wartości 98 mln USD (76 mln dolarów hongkońskich). Kokaina ukryta była w kontenerze, który przypłynął do Hongkongu z Ekwadoru.

Kontener został wytypowany przez amerykańską agencję do spraw walki z narkotykami (Drug Enforcement Administration) do dalszej kontroli przez służby Hongkongu. Celnicy śledzili transport towaru do punktu odbioru na przedmieściach Hongkongu. Zatrzymano tam kierowcę przewożącego kokainę oraz dwóch mężczyzn, którzy, jak podejrzewa policja, byli członkami lokalnej mafii narkotykowej.

Większość przemycanych narkotyków najprawdopodobniej przeznaczona była na rynek Chin i Azji Południowo-Wschodniej. Przechwycona partia przewyższa zeszłoroczne rekordowe przejęcie 560 kg kokainy o wartości ok. 77 mln USD.

Czytaj więcej w Money.pl Money.pl
Złapali 802 handlarzy dziećmi. Uratowali 181 Cena dziewczynki to około 8 tysięcy dolarów. Cena za chłopca jest dwa razy wyższa.
Już wiadomo w jakim kierunku pójdzie Kuba Chińczycy udzielą Kubańczykom kredytów na rozwój służby zdrowia i różnych sektorów gospodarki. Raul Castro kopiuje _ chiński eksperyment _.
Kolejny bastion pada pod naporem Chińczyków Po pomyślnie zakończonych testach silników odrzutowych, szanghajski przewoźnik lotniczy złożył zamówienie na 45 nowych samolotów typu C919.
Tagi: przemyt narkotyków, narkotyki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz