Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przemyt narkotyków. Policja przechwyciła 12,5 kg marihuany

0
Podziel się:

Trzech mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami zatrzymała policja w Lublinie. W jednym z mieszkań znaleziono 12,5 kg marihuany o wartości około pół miliona zł.

Przemyt narkotyków. Policja przechwyciła 12,5 kg marihuany
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Trzech mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami zatrzymała policja w Lublinie. W jednym z mieszkań znaleziono 12,5 kg marihuany o wartości około pół miliona zł. Narkotyki przemycono prawdopodobnie z Holandii - poinformowała dzisiaj policja.

Zatrzymani to mieszkańcy Lublina: 38-letni Krzysztof O., 38-letni Bogdan D. i 45-letni Robert W. ps. _ Bobek _. Podejrzany o organizowanie przestępczego procederu Krzysztof O. oraz Robert W. zostali zatrzymani w jednym z mieszkań w dzielnicy Kalinowszczyzna w Lublinie.

_ - W mieszkaniu tym policjanci zabezpieczyli 12,5 kg marihuany, która była częściowo rozpakowana. Czarnorynkowa wartość narkotyku to 500 tys. złotych. Zabezpieczone torby foliowe, wagi i inne przyrządy wskazywały, że narkotyki były przygotowane do dalszej dystrybucji _ - powiedział rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.

Ustalono, że partia narkotyków została nielegalnie przewieziona do Polski z Holandii. Według ustaleń policji w organizowaniu przemytu brał udział Bogdan D. _ Narkotyki przewiezione były prawdopodobnie rejsowym busem, zapakowane były hermetycznie w folię. Opakowanie sugerowało, że wewnątrz znajduje się karma dla kotów _ - dodał Wójtowicz. Zatrzymani mężczyźni zostali we wtorek doprowadzeni do prokuratury.

Krzysztof O. i Robert W. byli już wcześniej karani za przestępstwa narkotykowe; Robert W. 28 lutego br. opuścił Areszt Śledczy w Lublinie. Narkotyki prawdopodobnie dystrybuowane były głównie na terenie Lublina. Zatrzymanym mężczyznom za handel narkotykami grozi im kara do 15 lat więzienia.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)