Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przemyt narkotyków na Śląsku. Kokaina w bananch

0
Podziel się:

Narkotyki znalezione w transporcie bananów miały trafić prawdopodobnie do Europy Zachodniej.

Przemyt narkotyków na Śląsku. Kokaina w bananch
(kprm.gov.pl)

Narkotyki znalezione w transporcie bananów przez pracowników jednej z sieci hipermarketów miały trafić prawdopodobnie do Europy Zachodniej - wynika ze wstępnych ustaleń CBŚ.

W sumie na Śląsku przechwycono ponad 100 kg -prawdopodobnie - kokainy.
Jak poinformował w piątek rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski (na zdj.), narkotyki ukryte były w paczkach w transporcie bananów z Ameryki Południowej.

_ - Paczki z białym proszkiem odkryli pracownicy magazynów hipermarketu. Najpierw zabezpieczono 18 kg białego proszku w magazynie w Katowicach, później kolejne 87 kg w Raciborzu i Mikołowie _ - dodał Sokołowski.

Zaznaczył, że narkotyki miały prawdopodobnie trafić do krajów Europy Zachodniej, gdzie cena narkotyków jest wyższa.

_ Trwają badania, które mają potwierdzić, co to za narkotyki. Prawdopodobnie chodzi jednak o kokainę. Szacujemy, że jej wartość to 20 mln zł _ - dodał Sokołowski.

Zaznaczył, że śledztwo w tej sprawie prowadzi Centralne Biuro Śledcze. Przy wykryciu narkotyków współpracowało ono ze Służbą Celną. Według nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy wynika, że policjanci podejrzewają, że narkotyki trafiły do Polski przez pomyłkę. Transport - według nich - miał od razu trafić do Europy Zachodniej.

_ Nie mogę ujawnić żadnych szczegółów. Teraz najważniejsze są dla nas odpowiedzi na pytania, kto był nadawcą i kto miał być odbiorcą tego transportu _ - dodał rzecznik. Zastrzegł, że jest to największa ilość narkotyków przechwycona dotychczas w woj. śląskim. Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o magazyny hipermarketu Auchan.

Czytaj więcej o przemycie w Money.pl
Kokaina na tony i dziesiątki zatrzymanych w Peru W ciągu niespełna trzech miesięcy przejęto pięć ton tego narkotyku.
Dramatyczny szturm na fabrykę amfetaminy Podczas akcji w wyniku, której zatrzymano dwóch mężczyzn, ranny został policjant - poinformowała KSP.
Polacy próbowali przemycić dużą ilość perfum Dwóch Polaków zatrzymano w nocy z soboty na niedzielę na bułgarskim przejściu granicznym w Widinie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)