Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przemyt narkotyków na ogromną skalę. Wartość towaru przekroczyła milion dolarów

0
Podziel się:

Przed sądem stanie 11 członków międzynarodowej, zorganizowanej grupy przestępczej.

Przemyt narkotyków na ogromną skalę. Wartość towaru przekroczyła milion dolarów
(EAST NEWS/Bartosz Krupa)

Przed sądem stanie 11 członków międzynarodowej, zorganizowanej grupy przestępczej, która przemycała znaczne ilości narkotyków z Polski do USA oraz Kanady. W ciągu dwóch lat grupa przemyciła prawie 300 tys. tabletek ecstasy o wartości ponad 1 miliona dolarów.

Akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratura Apelacyjna w Krakowie skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie. Jak poinformował rzecznik krakowskiej prokuratury Piotr Kosmaty, proceder miał miejsce w latach 2002-2004, a w skład grupy wchodziły osoby z pochodzące z różnych regionów Polski.

_ - Część członków grupy stanowili byli stewardzi polskich linii lotniczych, będący jednocześnie kurierami grupy. Do przemytu narkotyków używali specjalnie przygotowanych skórzanych pasków oraz kieszeni w podkoszulkach. Po przylocie na terytorium USA przekazywali następnie narkotyki wskazanych osobom - Polakom i Amerykanom - za co otrzymywali wynagrodzenie od 300 do 500 dolarów za kurs _ - podał Kosmaty.

Grupa przestępcza została rozbita najpierw na terenie USA, przy współpracy polskiej prokuratury oraz amerykańskiej Agencji ds. Przestępczości Narkotykowej (DEA). Wobec części z jej członków zapadły przed amerykańskimi sądami wyroki skazujące na kilkudziesięciomiesięczne kary pozbawienia wolności.

Po zakończeniu odbywania kary w USA przedstawiono im, oraz pozostałym osobom zamieszanym w sprawę, zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej na terenie Polski oraz przemytu narkotyków w znacznych ilościach.

Większość członków grupy przyznaje się do zarzucanych im czynów. Grozi im kara do 15 lat więzienia. Jedna z osób, wobec której skierowano wcześniej akt oskarżenia, została już skazana na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu; ma także zwrócić kilka tysięcy dolarów, jakie wcześniej uzyskała w związku z procederem.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamiast hodować pieczarki, uprawiali marihuanę Skala produkcji była zaskoczeniem dla samych policjantów. Zabezpieczono 3414 sadzonek na różnym etapie hodowli.
Więzienie na znieważenie małżeństwa Mężczyzna odpowie za publiczne znieważenie, poprzez wypowiedzi zamieszczone w internecie, obywatela Indii i jego żony - Polki.
Od ilu gramów ścigać za narkotyki? Raport Potrzebne jest jasne sprecyzowanie wartości granicznych - przekonuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Prokuratura przedstawia słabe punkty pomysłu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)