Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przemyt narkotyków. Gigantyczny transport w Australii

0
Podziel się:

Australijska policja przejęła transport około 200 kg metamfetaminy o wartości około 188 mln dolarów - poinformowały miejscowe media.

Przemyt narkotyków. Gigantyczny transport w Australii
(David Jackmanson/CC/Flickr)

Australijska policja przejęła transport około 200 kg metamfetaminy o wartości około 188 mln dolarów - poinformowały miejscowe media. Narkotyki były ukryte w samochodzie ciężarowym zarejestrowanym w Szanghaju, który przypłynął do Australii na statku z Chin.

Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, w tym dwóch pracowników portu zatrudnionych przy rozładunku towaru.

Metamfetamina była podzielona na porcje i ukryta w różnych częściach pojazdu; narkotyki znaleziono m.in. w kołach ciężarówki. Z informacji telewizji Sky News wynika, że statek, na którego pokładzie znajdował się samochód, przypłynął do portu w Melbourne 1 października.

Szef straży granicznej i celnej w stanie Wiktoria Graham Krisohos powiedział, że narkotyki były dobrze ukryte. _ - Schowki wykryliśmy dopiero po prześwietleniu, bo zwykłe oględziny nic nie dały _ - podkreślił Krisohos.

W lutym australijska policja przechwyciła transport ponad 585 kg metamfetaminy, której wartość oszacowano na ponad 415 mln dolarów. Narkotyki te również przemycano na pokładzie statku płynącego z Chin. Metamfetamina to jeden z najsilniej uzależniających narkotyków.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcieli przemycić 600 kg narkotyków. Wpadli Narkotyki znaleziono w czterech skontrolowanych samochodach. W dwóch przypadkach były to znaczne ilości. Na razie śledczy nie zdradzają szczegółów.
Próbowali przemycić tonę kokainy W ramach porozumienia jednostki straży przybrzeżnej USA i Kostaryki wspólnie patrolują wody w regionie Karaibów i Pacyfiku.
Przemyt w Portugalii. Kokaina w bananach Ponad 800 kilogramów kokainy skonfiskowała policja w lizbońskim porcie. Zatrzymano pięć osób.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)