Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przemyt narkotyków. Celnicy w Hongkongu przechwycili 32 kg heroiny

0
Podziel się:

Dwóch obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych na przejściu granicznym pomiędzy Hongkongiem, a Chinami. Celnicy znaleźli w plecaku jednego z nich torebki z białą substancją.

Przemyt narkotyków. Celnicy w Hongkongu przechwycili 32 kg heroiny
(Zxc/pd/wikimedia)

Służba celna w Hongkongu zatrzymała pięciu Rosjan i dwóch Ukraińców za przemyt 32 kilogramów heroiny o wartości ponad trzech milionów dolarów. Przemytnikom grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności - poinformowały lokalne media.

Z relacji gazety _ Standard _ wynika, że dwóch obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych w sobotę na przejściu granicznym pomiędzy Hongkongiem, a Chinami w Lo Wu. Celnicy znaleźli w plecaku jednego z nich torebki z białą substancją, która miała być proszkiem do produkcji lodów. Mężczyzna przedstawiał się jako pracownik hurtowni spożywczej.

Po analizie okazało się, że przemycali 11 kilogramów heroiny. Następnie wydział do walki z narkotykami zorganizował obławę w wyniku, której zatrzymano pięciu obywateli Rosjan, przy których znaleziono 21 kilogramów heroiny.

Lokalne służby bezpieczeństwa informują, że zatrzymani mogli należeć do zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem narkotyków w głąb Chin.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekordowy przemyt heroiny. Prawie 100 kg Podczas kontroli okazało się, że w ścianie naczepy jest skonstruowany schowek, w którym ukryto 40 foliowych worków.
Przemycali 12 ton haszyszu. Zobacz jak Dwanaście ton haszyszu skonfiskowali hiszpańscy celnicy na statku rybackim pływającym pod banderą turecką u wybrzeży Andaluzji.
Przechwycono 26 ton słoniny z przemytu Dwa samochody ciężarowe z przyczepami z nielegalnie wwiezioną słoniną zatrzymano na terenie składu w mieście Donieck, 170 km na północ od Rostowa nad Donem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)