Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przemyt narkotyków. Blisko 400 kg kokainy odkryto w supermarketach Aldi

0
Podziel się:

Kartele narkotykowe często wykorzystują morskie transporty żywności, by przy okazji dostarczać do Europy własne "produkty" z krajów Ameryki Południowej.

Przemyt narkotyków. Blisko 400 kg kokainy odkryto w supermarketach Aldi
(PAP/EPA)

Blisko 400 kg kokainy odkryli zaskoczeni pracownicy kilkunastu supermarketów sieci Aldi w regionie Berlina, gdy zabrali się do wypakowywania kartonów z bananami. To największe tego typu przejęcie dokonane jednego dnia w Berlinie.

Pracownicy niemieckiej sieci zauważyli, że w kartonach oprócz owoców znajdują się również czarne ofoliowane paczki, o wadze od kilku do kilkunastu kilogramów, z podejrzanym białym proszkiem w środku.

Poinformowana o sprawie policja rozpoczęła przeszukania w innych miejscach, m.in. w centrali owocowo-warzywnej w berlińskiej dzielnicy Moabit. Kokainę znaleziono w 14 sklepach Aldi w Berlinie i landzie Brandenburgia. Na skrzynkach z bananami jako kraj pochodzenia widnieje Kolumbia.

To największe tego typu przejęcie dokonane jednego dnia w Berlinie - podkreślił policyjny rzecznik Stefan Redlich na konferencji prasowej.

Agencja dpa dopowiada, że nie pierwsze - w styczniu ubiegłego roku 140 kg kokainy odkryto w skrzynkach z bananami również w sklepach Aldi. W 1999 r. 300 kg białego proszku znaleziono u berlińskiej firmy budowlanej. Wartość rynkowa jednego kilograma kokainy to ok. 50 tys. euro.

Kartele narkotykowe często wykorzystują morskie transporty żywności, by przy okazji dostarczać własne "produkty" z krajów Ameryki Południowej i Środkowej do Europy. Najczęściej pośrednik odbiera trefny transport w którymś z dużych europejskich portów (np. w Rotterdamie lub Hamburgu). Wystarczy jednak, że dostawa się opóźni lub wydarzy się coś niespodziewanego, a narkotyki trafiają w zgoła inne miejsca - pisze dpa.

Czytaj więcej w Money.pl
Statek wiózł kokainę wartą 142 mln dol Kolumbijska marynarka wojenna zatrzymała go na Oceanie Spokojnym. Na pokładzie znaleziono ponad pięć ton kokainy.
Polska rajem narkotykowym? Rekordowe dane W 2014 roku funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli ponad 2 miliony kilogramów zakazanych substancji.
Peru zniszczyło tysiące hektarów upraw koki Jak oświadczył minister spraw wewnętrznych, dzięki temu udaremniono wyprodukowanie co najmniej 240 ton kokainy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)