Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przemycili do Polski pół tony narkotyków

0
Podziel się:

38 osób podejrzanych ws. przemytu zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.

Przemycili do Polski pół tony narkotyków
(AGENCJA SE/East News)

38 osób podejrzanych ws. przemytu około pół tony narkotyków zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Narkotyki miały trafić do Polski z Holandii.

Jak poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, badający sprawę funkcjonariusze przejęli ok. 100 kg narkotyków: w tym marihuanę, kokainę, amfetaminę i ecstasy.

_ - Podejrzanym przedstawiono łącznie ponad 60 zarzutów dotyczących przemytu i obrotu narkotykami na dużą skalę. To przede wszystkim mieszkańcy Wielkopolski. Wśród zatrzymanych są dwie osoby, które w Holandii organizowały wysyłkę towaru do Polski _ - podał rzecznik.

Borowiak powiedział, że pierwsze zatrzymania miały miejsce w lutym na terenie Jarocina (Wielkopolskie) i okolicznych miejscowości. _ _

_ - Wśród podejrzanych znalazły się osoby powiązane ze środowiskiem pseudokibiców. Okazało się, że dwóch mężczyzn z tego środowiska zaopatrywało się w narkotyki sprowadzane z Holandii. Badanie tego wątku przyniosło rezultaty: w maju w Janikowie pod Poznaniem zatrzymany został mężczyzna przewożący w samochodzie 1 kg kokainy. Potem zaczęły wpadać kolejne transporty _ - poinformował rzecznik.

Ostatnie zatrzymania miały miejsce w listopadzie i grudniu. Do tej pory 14 osób trafiło do aresztu. Sprawa badana jest przez CBŚP i Prokuraturę Okręgową w Poznaniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Zalegalizowali marihuanę. Liczą zyski Sklepy w stanie Colorado i Waszyngton już ruszyły z reklamą, wielu handlowców nastawia się na spore zyski, a lokalne władze liczą na duże wpływy do budżetu.
Chce narkotestów dla polityków i dziennikarzy Propozycją zajmie się frakcja parlamentarna rządzącego Fideszu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)