Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
więzienia
05.06.2014 06:00

Przemoc w litewskich więzieniach osiąga apogeum

Komitet zalecił władzom w Wilnie bezzwłoczne wprowadzenie zalecanych zmian, jak również programu szkoleń więziennego personelu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sebastian Niedlich/Flickr)

Europejski Komitet Zapobiegania Torturom krytykuje Litwę za przemoc i złe warunki panujące w tamtejszych więzieniach. Eksperci Komitetu odwiedzili zakłady karne, posterunki policji, areszty, ośrodki dla azylantów oraz szpitale psychiatryczne. Mają prawo dokonania kontroli w każdym momencie.

Zaniepokojenie Komitetu wzbudziła też przemoc panująca wśród więźniów, spowodowana nieobecnością funkcjonariuszy, szczególnie w weekendy i w nocy.

Eksperci zwrócili też uwagę na przepełnienie cel zarówno w aresztach, jak i więzieniach, oraz na panujące w nich fatalne warunki sanitarne - nieoddzielone toalety, brudne koce i materace oraz ograniczony dostęp do dziennego światła.

Komitet zalecił władzom w Wilnie bezzwłoczne wprowadzenie zalecanych zmian, jak również programu szkoleń więziennego personelu.

Czytaj więcej w Money.pl
Euro na Litwie już w przyszłym roku? Komisja Europejska opublikowała dziś raport konwergencji, który ocenia gotowość ośmiu krajów UE do przyjęcia wspólnej waluty: Litwy, Polski, Węgier, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Rumunii i Szwecji.
Doradca prezydent Litwy o "Solidarności" Doradca prezydent Dalii Grybauskaite (na zdj.) wskazał, że jedność w walce o niepodległość jest aktualna również dzisiaj.
"Polska naszym wrogiem". Badania na Litwie Litewscy komentatorzy są zszokowani. _ Straciliśmy partnera strategicznego. To poważny sygnał dla elity politycznej _.
Tagi: więzienia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz