Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przekroczenie uprawnień podczas czynności CBA. Kamiński wyjaśnia

0
Podziel się

Były szef CBA Mariusz Kamiński w środowych Sygnałach Dnia wypowiedział się na temat zarzutów prokuratury o przekroczenie uprawnień podczas czynności operacyjnych CBA.

Mariusz Kamiński
Mariusz Kamiński (AGENCJA SE/EAST NEWS)
bErHxvWt

Były szef CBA Mariusz Kamiński w _ Sygnałach Dnia _ wypowiedział się na temat zarzutów prokuratury o przekroczenie uprawnień podczas czynności operacyjnych CBA. Wniosek do Sejmu o uchylenie immunitetu podpisał już Andrzej Seremet.

- _ Dla mnie to jest szokujące, ja nie wiem, jakie zarzuty prokuratura chce formułować wobec mojej osoby, ja oczywiście jako były szef CBA nie uchylam się od żadnej odpowiedzialności za pracę podległych mi funkcjonariuszy, kiedy kierowałem tą instytucją. To jest dla mnie zupełnie oczywiste, więc nie będę chował się za immunitetem, natomiast niezwykle trudno komentować mi sprawę, której nie znam. Chce się zapoznać z tymi zarzutami, wtedy będę mógł ustosunkować się do nich merytorycznie, natomiast ja się nie obawiam, wiem, że działania, które prowadziliśmy, były legalne - _mówił Kamiński.

- _ Jeżeli rzeczywiście sprawa dotyczy Aleksandra Kwaśniewskiego i śledztwa, jakie było toczone w związku z podejrzeniem prania brudnych pieniędzy przez Aleksandra Kwaśniewskiego, czyli posiadania dochodów z nieujawnionych źródeł, no to te działania były prowadzone nie tylko w czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości, ale gros tych działań było prowadzonych w czasach rządów Platformy Obywatelskiej, ja wtedy jeszcze też pełniłem przez półtora roku swoją funkcję, w pełnym kontakcie z kierownictwem Prokuratury Krajowej _- dodawał.

bErHxvWv

_ - Ta sprawa była w kręgu zainteresowania wszystkich prokuratorów generalnych i krajowych i sprawę tę znali i prokuratorzy generalni, jak pan Staszak, pan Zalewski, obecny szef Prokuratury Krajowej. Akceptowali wszystkie wnioski, żadne działania bez zgody prokuratury nie były prowadzone i bez zgody sądu nie były prowadzone. Jeżeli mówi się o mojej odpowiedzialności, od której ja się nie uchylam, to gdzie odpowiedzialność tych prokuratorów, gdzie odpowiedzialność tych sędziów? Bez ich decyzji, bez ich zgód nie byłoby tych działań operacyjnych CBA, ale uważam, że były te działania prowadzone w interesie publicznym i zgodnie z prawem _- tłumaczył były szef CBA.

Czytaj więcej w Money.pl
Prokurator chce kasacji wyroku Sawickiej Wniosek o sporządzenie pisemnego uzasadnienia oznacza, że prokuratura będzie je analizować pod kątem złożenia kasacji do Sądu Najwyższego
Agent CBA przekroczył uprawnienia? Do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce wpłynęło zawiadomienie sędziego Igora Tulei o możliwości przekroczenia uprawnień przez jednego z agentów CBA, tzw. dużego Tomka.
Miliard złotych rocznie na służby specjalne To aż pięć różnych instytucji. Zobacz, które kosztują najwięcej i co nam mogą zrobić.
bErHxvWW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)