Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przejście graniczne w Rafah na dwa dni zostało otwarte

0
Podziel się:

Chętnych do wyjazdu było o wiele więcej, ale przepuszczono jedynie osoby posiadające pozwolenie na pracę oraz ciężko chorych.

Dla Palestyńczyków mieszkających w Strefie Gazy jest to jedyna droga</br> wyjazdu z pominięciem Izraela [zdjęcie archiwalne]</br>
Dla Palestyńczyków mieszkających w Strefie Gazy jest to jedyna droga</br> wyjazdu z pominięciem Izraela [zdjęcie archiwalne]</br> (gloucester2gaza/CC BY-SA 2.0/wikimedia commons)

Około 200 Palestyńczyków wyjechało z Gazy do Egiptu przez przejście graniczne w Rafah na Synaju. Chętnych do wyjazdu było o wiele więcej, ale przepuszczono jedynie osoby posiadające pozwolenie na pracę oraz ciężko chorych.

Przejście graniczne w Rafah zostało otwarte na dwa dni, po raz drugi w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Dla Palestyńczyków mieszkających w Strefie Gazy jest to jedyna droga wyjazdu z pominięciem Izraela.

Przejście zamknięte jest od 25 października, gdy w samobójczym ataku na północy Synaju zginęło 30 egipskich żołnierzy. Z tego powodu zamknięto powrót do kraju około 3,5 tysiącom Palestyńczyków, którzy wyjechali do Egiptu do pracy lub na studia.

Korzystanie z terminalu w Rafah jest utrudnione po zmianach politycznych w Egipcie i obaleniu prezydenta Mursiego. Od tego czasu możliwości korzystania z przejścia są ograniczane przez rząd w Kairze.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku z przejścia granicznego korzystało miesięcznie około 6400 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Młody Palestyńczyk skatowany przez Żydów Chłopak, którego tożsamości nie ujawniono został przewieziony do szpitala.
Izrael ostro, zapowiada odwet na Palestynie Premier Izraela nazwał atak okrutnym mordem na Żydach, którzy przyszli do świątyni się pomodlić i zostali zabici przez nikczemnych morderców.
Mahmud Abbas oskarża Hamas o sabotaż _ Sprawcami eksplozji w Gazie byli przywódcy Hamasu i to oni są za to odpowiedzialni _ - powiedział palestyński prezydent.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)