Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przegląd techniczny z naklejką. Rząd szykuje zmiany dla kierowców

0
Podziel się:

Samochód jeszcze przed właściwym badaniem ma być fotografowany, a jego dane przesyłane do odpowiednich baz danych.

Przegląd techniczny z naklejką. Rząd szykuje zmiany dla kierowców
(bttoro/iStockphoto)
bEIMckpx

Rząd chce zmusić kierowców do regularnych badań samochodów. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju planuje wprowadzenie obowiązku karania mandatem kierowcy - także gdy nie jest on właścicielem samochodu - za brak aktualnych badań technicznych pojazdu.

Dziennik Gazeta Prawna zauważa, że dziś zależy to od decyzji policjanta i zdarza się raczej sporadycznie. Obowiązkowe mają być też naklejki na auto dokumentujące pozytywny wynik przeglądu. - _ Propozycje ministerstwa idą w kierunku rozwiązania, w którym byłaby to naklejka legalizacyjna na tablicy rejestracyjnej, podobnie jak ma to miejsce u naszych zachodnich sąsiadów _ - mówi rzecznik resortu Piotr Popa.

Samochód jeszcze przed właściwym badaniem ma być fotografowany, a jego dane przesyłane do odpowiednich baz danych. Do tego płatność ma być dokonywana z góry, niezależnie od wyniku przeglądu.

bEIMckpz
Czytaj więcej w Money.pl
To koniec kryzysu w motoryzacji Polska znalazła się wśród liderów rynku. Dzięki ulgom podatkowym auta sprzedają się najlepiej od lat.
Ukradli kilkadziesiąt samochodów. Policja... Członków grupy przestępczej, odpowiedzialnych za kradzież kilkudziesięciu samochodów w Polsce i Czechach, zatrzymała śląska policja. Złodzieje zostali aresztowani.
Właściciele pojazdów zapłacą setki tysięcy Na Białorusi weszła w życie opłata za dopuszczenie pojazdu do ruchu drogowego - poinformowała agencja BiełTA. Kierowcy planują kolejny protest przeciwko wprowadzeniu opłaty.
Spada produkcja samochodów. Nowe dane Produkcja samochodów osobowych i dostawczych w Polsce w listopadzie 2013 roku wyniosła 47 tysięcy 809 sztuk.
bEIMckqa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)