Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prywatyzacja
22.07.2012 11:52

Prywatyzacja uzdrowisk? PiS chce to powstrzymać

Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości jest przeciw prywatyzacji polskich uzdrowisk, Polskich Kolei Linowych i elektrowni wodnej w Nidzicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości jest przeciw prywatyzacji polskich uzdrowisk, Polskich Kolei Linowych i elektrowni wodnej w Nidzicy wraz ze zbiornikiem na Dunajcu - poinformował dzisiaj w Zakopanem prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński powiedział na konferencji prasowej podczas wyjazdowego spotkania klubu w Zakopanem, że PiS będzie wszelkimi sposobami przeciwdziałał prywatyzacji uzdrowisk, a przynajmniej 7 z nich.

_ - Zgłaszamy bardzo zdecydowany sprzeciw, będziemy czynili wszystko, żeby to przedsięwzięcie się nie udało, żeby przynajmniej 7 uzdrowisk było chronionych, choć w naszym przekonaniu należy uchronić tych uzdrowisk znacznie więcej _ - powiedział szef partii.

W Zakopanem mówił też o związanych z Zakopanem Polskich Kolei Linowych. _ - Jesteśmy przeciw, zdecydowanie przeciw, i uczynimy wszystko, żeby ta prywatyzacja nie doszła do skutku _ - mówił. _ - Polskie Koleje Linowe są doskonale funkcjonującym przedsiębiorstwem i to przedsiębiorstwem, które słusznie jest zaliczane do polskiego dziedzictwa narodowego, dziedzictwa historycznego _ - zaznaczył.

Według PiS niepotrzebna jest również prywatyzacja elektrowni i zbiornika wodnego Nidzica na Dunajcu. _ - Ta prywatyzacja zagraża bardzo istotnemu interesowi społecznemu _ - ocenił Kaczyński. Takie budowle mają dwie rolę - wytwarzają energię i chronią przed powodzią. _ - Kiedy ta firma będzie miała charakter czysto komercyjny, prywatny, to wtedy ta druga funkcja może być poważnie narażona _ - obawia się prezes PiS.

_ - W żadnym razie nie można się na tę prywatyzację zgodzić _ - dodał._ - My wiemy, że ten rząd doprowadził kraj do ruiny i teraz się wszystkiego pozbywa, żeby za wszelką cenę zdobyć jakieś środki, ale to nie może prowadzić do tego rodzaju decyzji _ - mówił szef partii.

Czytaj więcej w Money.pl
Apel prezesa PiS. Czy przekona posłów? Jeszcze tylko pięć dni mają politycy Solidarnej Polski na powrót do Prawa i Sprawiedliwości.
Kaczyński ostrzega. Chodzi o listy wyborcze Za tydzień 14 lipca na specjalnym posiedzeniu Rada Polityczna PiS będzie dyskutować o kwestii powrotu polityków Solidarnej Polski.
Donald Tusk zaciera ręce, oto powody Znamy wyniki najnowszego sondażu poparcia dla partii. Zobacz, dlaczego Janusz Palikot się martwi, a Zbigniew Ziobro może się cieszyć.
Tagi: prywatyzacja, Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz