Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prywatne ubezpieczenia na zdrowie? Rząd szykuje projekt

0
Podziel się:

Ministerstwo Zdrowia opracowało projekt dodatkowych prywatnych ubezpieczeń. Szczegóły poznał Dziennik Gazeta Prawna.

Prywatne ubezpieczenia na zdrowie? Rząd szykuje projekt
(Reporter Poland)

Ministerstwo Zdrowia opracowało projekt dodatkowych prywatnych ubezpieczeń. Szczegóły poznał _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Jak czytamy w gazecie, resort przedstawi projekt pod koniec marca. Ministerstwo - przygotowując się na zarzuty o prywatyzację służby zdrowia - zapewnia, że pacjenci z prywatną polisą będą traktowani tak samo jak ci leczeni z publicznych pieniędzy. Obiecuje też, że będzie kontrolowało, by nie mieli oni pierwszeństwa przed chorymi, którzy nie wykupili dodatkowej polisy.

Ministerstwo Zdrowia chce, aby placówki medyczne oprócz kontraktu z NFZ mogły zawierać umowy z prywatną firmą ubezpieczeniową. Wysokość prywatnego kontraktu jest procentowo uzależniona od kontraktu z NFZ. Nadzór nad medyczną działalnością firm ubezpieczeniowych będzie sprawował resort.

Projekt ministerstwa zakłada między innymi, że niewyrobiony kontrakt z NFZ automatycznie będzie blokował realizację umowy z ubezpieczycielem. Kontrole mają następować na przykład w cyklu miesięcznym, co ma zapobiec przyjmowaniu pacjentów prywatnych kosztem tych z funduszu. Ma zostać także wprowadzony zakaz osobnych wejść, sal, łózek i sprzętu dla pacjentów prywatnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Niekompetentni lekarze na dyżurach _ - Rezydenci boją się, że z powodu braku odpowiedniego przygotowania, doprowadzą do błędu medycznego, który może skutkować śmiercią pacjenta - _przestrzegła prezes PPOZ dr Bożena Janicka.
Narzędzie do walki z wyłudzaniem ubezpieczeń Kosztem 6,8 mln zł Polska Izba Ubezpieczeń i Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny uruchomią Bazę Zdarzeń i Szkód
Dyrekcja szpitala: nie wiemy, co się stało Krzysztof Malatyński, dyrektor szpitala we Włocławku zapowiedział, że do czasu wyjaśnienia sprawy lekarze, którzy zajmowali się pacjentką, nie będą odsunięci od obowiązków.
ubezpieczenia
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)