Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prywatna wojna byłego policjanta. Nie odnaleziono jeszcze ciała

0
Podziel się:

Władze zaoferowały milion dolarów nagrody za informacje mogące pomóc w schwytaniu eks-policjanta podejrzewanego o co najmniej trzy zabójstwa.

Prywatna wojna byłego policjanta. Nie odnaleziono jeszcze ciała
(PAP/EPA.)

Policja w Los Angeles zaprzeczyła wczoraj wieczorem (czasu lokalnego), by w spalonym domku na południu Kalifornii odnaleziono ciało eks-policjanta, podejrzewanego o zabójstwo co najmniej trzech osób. O odnalezieniu zwęglonych zwłok informowały media.

Policja rozpoczęła intensywne poszukiwania 33-letniego Christophera Dornera w zeszły czwartek, gdy zastrzelił on policjanta w kalifornijskim mieście Riverside. Wczoraj informowano, że poszukiwany policjant zabarykadował się w górskim domku w pobliżu ośrodka Big Bear Lake, około 150 km od Los Angeles.

Po kilkugodzinnej obławie i pożarze w domku, który wybuchł po pojedynczym strzale wewnątrz budynku, policja poinformowała, że temperatura w nim panująca jest nadal zbyt wysoka, by funkcjonariusze mogli wejść do środka, dementując tym samym doniesienia o znalezieniu zwłok Dornera.

- _ Wszelkie informacje, według których znaleziono ciało, są fałszywe. Wszelkie informacje, według których ciało zidentyfikowano jako należące do Christophera Dornera, są fałszywe _ - zaznaczył rzecznik policji w Los Angeles Andrew Smith, dementując doniesienia wielu stacji telewizyjnych. Funkcjonariusze zastrzegają jednak, że mają prawo sądzić, iż w spalonym budynku ukrywał się poszukiwany.

We wczorajszej strzelaninie zginął zastępca miejscowego szeryfa, a inny policjant został ranny. Media informowały, że policja rozpyliła gaz łzawiący i przez głośniki wzywała poszukiwanego, by się poddał. Dom był otoczony przez około 200 policjantów.

Poszukiwania policjanta przeniosły się w okolice Big Bear Lake w czwartek, gdy znaleziono tam należącą do podejrzanego półciężarówkę.

Wcześniej władze podawały, że były policjant z Los Angeles jest podejrzany o zabójstwo trzech osób - policjanta, a także 28-letniej córki byłego kapitana policji w Los Angeles i jej narzeczonego.

W swym manifeście na Facebooku Dorner, który jest Afroamerykaninem, wypowiedział _ prywatną wojnę _ byłym kolegom z policji. Oskarża ich o zrujnowanie kariery i rasizm. Z policji został zwolniony dyscyplinarnie w 2008 roku za składanie fałszywych oświadczeń.

Ochroną objęto około 50 rodzin, w tym wiele rodzin policyjnych, przeciwko którym Dorner poprzysiągł zemstę za rzekome zrujnowanie kariery.

Władze zaoferowały milion dolarów nagrody za informacje mogące pomóc w schwytaniu Dornera. Według amerykańskich mediów, był on uzbrojony i świetnie wyszkolony. Był nie tylko policjantem, ale wcześniej także żołnierzem. Na Facebooku zapewniał, że zna wojskowe i policyjne techniki operacyjne, dzięki czemu może skutecznie umykać przed obławą.

Czytaj więcej w Money.pl
Kluczowy polityk zastrzelony przed domem Lider opozycyjnej tunezyjskiej partii marksistowskiej został zastrzelony przed swoim domem w Tunisie.
Zabójca popełnił samobójstwo? Dziś sekcja Najprawdopodobniej w sobotę w Rzeszowie zostaną przeprowadzone sekcje zwłok 32-letniego Andrzeja B. i 17-letniej kobiety.
Zastrzelili sędziego w centrum miasta W Rosji w ciągu ostatnich trzech lat (2009-2012) doszło do 14 zabójstw sędziów, z czego wykryto tylko dziewięć.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)