Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komisja millera
05.09.2011 12:51

Protokół Komisji Millera dostępny w sieci

Komisja badająca katastrofę smoleńską kierowana przez ministra Jerzego Millera upubliczniła protokół ze swych prac.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Rzecznik MSWiA Małgorzata Woźniak mówi, że jest to szczegółowy zapis działań komisji. - _ Ten dokument nie zawiera nazwisk osób, które miałyby być odpowiedzialne za katastrofę _ - podkreśla.

Na jego podstawie sporządzono raport komisji Jerzego Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej. Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego opracowała najpierw raport według reguł załącznika 13 konwencji chicagowskiej - to tak zwany raport Millera.

Równocześnie powstał także drugi protokół z badania wypadku wraz z załącznikami, który jest przewidziany w badaniach dotyczących wypadków lotniczych lotnictwa państwowego. Protokół sporządzany według wymogów wojskowych różni się od raportu _ cywilnego _ między innymi układem rozdziałów i objętością.

Dokument liczy ponad tysiąc stron. Nie zawiera on opisów dotyczących stanu ciał ofiar katastrofy i informacji wrażliwych z punktu widzenia śledztwa prowadzonego przez prokuraturę. Nie zawiera też nazwisk osób, które miałyby być odpowiedzialne za katastrofę.

Czytaj więcej o raporcie Millera i katastrofie smoleńskiej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t132145.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miller;po;raporcie;ta;kwestia;nie;podlega;dyskusji;sa;dowody,111,0,883567.html) Ta kwestia nie podlega dyskusji, są dowody Minister spraw wewnętrznych Jerzy Miller powtórzył, że załoga prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem, nie chciała tam lądować.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t153546.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mak;raport;podobny;do;naszego;tylko;wnioski;niezrozumiale,157,0,883357.html) Raport podobny, tylko wnioski niezrozumiałe Polska wersja katastrofy pod Smoleńskiem w dużej mierze jest zbieżna z raportem Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego - uważa przewodniczący Komisji Technicznej MAK Aleksiej Morozow.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t20475.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;tu-154;targnely;dwa;wielkie;wstrzasy,156,0,882588.html) Macierewicz: W USA poznali powód katastrofy Według analizy pracującego w USA eksperta, przyczyną katastrofy smoleńskiej były dwa wielkie wstrząsy, a nie uderzenie o brzozę.
Tagi: komisja millera, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz