Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty w Wenezueli. Zastrzelono uczestnika manifestacji

0
Podziel się:

Zabity student - Daniel Tinoco - i ranni manifestanci padli ofiarą zamaskowanych napastników, którzy ostrzelali grupę studentów, jeżdżąc wokół niej samochodami lub na motorach.

Protesty w Wenezueli. Zastrzelono uczestnika manifestacji
(PAP/EPA)
bEKoPcRh

Podczas manifestacji antyrządowej w San Cristobal (zachód Wenezueli) wczoraj wieczorem zginął od kul 24-letni student, dwie osoby zostały ranne - poinformował burmistrz miasta. Od lutego w protestach w kraju zginęło 21 osób.

Zabity student - Daniel Tinoco - i ranni manifestanci padli ofiarą zamaskowanych napastników, którzy ostrzelali grupę studentów, jeżdżąc wokół niej samochodami lub na motorach - dodał burmistrz Canil Ceballos.

Dziennik _ Ultimas Noticias _ podaje, powołując się na radnego San Cristobal Jose Garcię, że napastnicy na motorach zaatakowali też później studentów, którzy zorganizowali nocne _ czuwanie w tym miejscu, gdzie fatalnie postrzelony został Daniel Tinoco _.

bEKoPcRj

Według burmistrza ludzie, którzy zaatakowali tłum, mogą należeć do bojówek zwanych _ colectivos _, w których skład wchodzą młodzi ludzie popierający lewicowy rząd.

Lider wenezuelskiej opozycji Henrique Capriles napisał na swoim koncie na Twitterze: _ Informujemy, że również dziś zamordowany został następny student, Daniel Tinoco. Pokój jego duszy! _ - podaje EFE.

Od 12 lutego w San Cristobal, Caracas i wielu innych miastach kraju odbywają się masowe demonstracje, głównie z udziałem młodzieży gimnazjalnej i uniwersyteckiej, przeciwko polityce rządu partii socjalistycznej w sferze socjalnej i upaństwowieniu znacznej części przedsiębiorstw.

Według protestujących jest ona odpowiedzialna m.in. za wywołanie kryzysu gospodarczego i 50-procentowej inflacji oraz ograniczenie wolności słowa poprzez przejęcie kontroli nad znaczną częścią wenezuelskich mediów.

bEKoPcRp

W San Cristobal protesty były początkowo reakcją na gwałt na młodej dziewczynie; przerodziły się one w rewoltę studentów oskarżających rząd prezydenta Nicolasa Maduro o niezdolność do zapewnienia obywatelom bezpieczeństwa.

Manifestacje w wielu miastach Wenezueli organizowane są prawie codziennie; mają one pełne poparcie politycznej opozycji. Podczas protestów często dochodzi do aktów agresji.

Do Prokuratury Generalnej wpłynęło do ubiegłego czwartku _ 25 skarg na pogwałcenie praw człowieka przez funkcjonariuszy bezpieczeństwa publicznego _ i są one rozpatrywane - poinformowała prokuratura.

Jak podaje EFE, ofiarą przemocy padają zarówno uczestnicy protestów, jak i agenci wenezuelskich sił bezpieczeństwa.

bEKoPcRq
Czytaj więcej w Money.pl
Ponad 300 rannych, uczniów i studentów Od 12 lutego w Caracas i wielu innych miastach kraju mają miejsce masowe demonstracje przeciwko polityce rządu wenezuelskiej partii socjalistycznej
Wenezuela dostanie w tym miesiącu od Chin 5 miliardów dolarów Jeszcze w tym miesiącu, jak zakomunikował dzisiaj wiceprezydent ds. gospodarczych Rafael Ramirez, Wenezuela otrzyma trzecią transzę kredytu inwestycyjnego w ramach Wspólnego Funduszu Chińsko-Wenezuelskiego.
Protesty w Wenezueli. Ulice zablokowane Kilkadziesiąt tysięcy uczestników antyrządowych demonstracji protestowało przeciw aresztowaniu lidera opozycji.
bEKoPcRK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)