Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty w Moskwie. Putin szuka kozła ofiarnego

0
Podziel się:

Premier Rosji stwierdził, że to USA wywołują protesty na ulicach Moskwy.

Protesty w Moskwie. Putin szuka kozła ofiarnego
(PAP/EPA)

Premier Rosji Władimir Putin sprawia wrażenie zdecydowanego, by wskrzesić taktykę z czasów ZSRR. Jego partia próbowała sfałszować wybory, a gdy ich wyniki spotkały się z ostrą krytyką, szef rządu stwierdził, że to USA wywołują protesty - pisze _ NYT _.

Według _ New York Timesa _, Putin mógłby przyjąć do wiadomości niezadowolenie wyborców i spróbować się do niego odnieść, _ tak jak robią to demokratyczni przywódcy _. _ Ale zamiast tego oskarżył sekretarz stanu USA Hillary Clinton o zachęcanie do protestów _, powiedział, że Rosja musi bronić się przed ingerencją zagranicznych rządów i zasugerował akcje odwetowe wymierzone w demonstrantów - pisze dziennik.

_ Te oskarżenia są dziwaczne _ - ocenia w artykule redakcyjnym _ NYT _. _ Niedorzecznym _ nazywa stwierdzenie Putina, że sygnałem do wyjścia na ulice było wyrażenie przez Clinton _ poważnego zaniepokojenia _ wynikami wyborów. Sami protestujący wyjaśniali, iż powodem demonstracji były fałszerstwa oraz zmęczenie status quo i Putinem - dodaje gazeta.

_ To prawda, że niezależne stowarzyszenie Gołos, (które rejestruje naruszenia prawa wyborczego) otrzymuje fundusze z USA. Jednak jako członek Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) Rosja zgodziła się na wzmocnienie procesu wyborczego przez zagranicznych i krajowych obserwatorów _ - pisze _ NYT _. _ ZSRR też podpisało wiele porozumień dotyczących praw człowieka, które ignorowało _ - dodaje gazeta.

Dziennik chwali Clinton i Biały Dom za ponowne skrytykowanie głosowania. _ Będą musieli nadal mówić to otwarcie. Przeciwnicy rządu planują na sobotę następną demonstrację _ - podsumowuje _ NYT _.

O sytuacji w Rosji po wyborach czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t89927.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kolejne;aresztowania;i;pobicia;w;moskwie,117,0,983669.html) Pobicia i aresztowania w stolicy Rosji Siły specjalne rosyjskiej policji OMON zatrzymały ponad 250 opozycjonistów, którzy przyszli na plac Triumfalny , aby zaprotestować przeciwko sfałszowaniu wyników wyborów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t86130.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wyszli;na;ulice;chca;rosji;bez;putina,38,0,982822.html) Wyszli na ulice. Chcą Rosji bez Putina Kilka tysięcy stronników opozycji protestowało przeciwko sfałszowaniu przez Kreml wyników wyborów do Dumy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t197994.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/buzek;skrytykowal;rosje;za;brak;uczciwosci,215,0,983767.html) Buzek skrytykował Rosję. Nie chce aresztów Przewodniczący Parlamentu Europejskiego odniósł się do nieprawidłowości zaobserwowanych podczas niedawnych wyborów.
wybory
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)