Notowania

strajki w hiszpanii
07.10.2012 15:47

Protesty w Hiszpanii opanowały ponad 50 miast w całym kraju

Marsz zorganizowały lewicowe partie polityczne i największe centrale związkowe, które zwołały manifestacje w 57 miastach Hiszpanii.

Podziel się
Dodaj komentarz
((Demotix/EDU BAYER/Reporter))

Ulicami Madrytu przeszedł kilkutysięczny marsz przeciwko polityce oszczędnościowej konserwatywnego rządu. _ Nie dla bezrobocia, nie dla cięć _, _ Oni zrujnują kraj, musimy ich powstrzymać _ - głosiły napisy na transparentach.

Marsz zorganizowały lewicowe partie polityczne i największe centrale związkowe, które zwołały manifestacje w 57 miastach Hiszpanii. Na 14 listopada zapowiedziano strajk generalny.

Unia Europejska wywiera presję na premiera Hiszpanii Mariano Rajoy'a, domagając się zmniejszenia deficytu budżetowego do 6,3 procent PKB w tym roku i do 2,8 procent w roku 2014. Bank Centralny ostrzega, że tegoroczny deficyt może być większy, a recesja głębsza niż zakładano. Przez trzy ostatnie lata cięcia budżetowe wyniosły łącznie 150 miliardów euro, co boleśnie odczuła większość Hiszpanów.

Czytaj więcej w Money.pl
Cięcia w Hiszpanii. Kolejna fala protestów Protestujący nieśli transparenty z hasłem: Żadnych cięć, żadnej prywatyzacji.
Kraj w kryzysie nie dostanie pomocy? Powody Niewykluczony jest skup obligacji Madrytu, ale nie nastąpi on od razu.
Planował masakrę na Majorce. Ma 21 lat 21-latek został zatrzymany w środę w Palma de Mallorca, gdy otrzymywał ponad 140 kg materiałów wybuchowych, które kupił przez internet - poinformowała policja.
Tagi: strajki w hiszpanii, madryt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz