Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protesty służb mundurowych. Nie podobają im się zmiany

0
Podziel się:

Obecnie chorujący funkcjonariusze otrzymują 100 proc. wynagrodzenia. Teraz mają dostawać 80 proc.

Protesty służb mundurowych. Nie podobają im się zmiany
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Przeciwko ustawowym zmianom w wypłacaniu wynagrodzenia za czas choroby funkcjonariuszy chcą protestować związkowcy z wielkopolskich służb mundurowych - poinformował przewodniczący NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego Andrzej Szary.

Dziś zawiązano Komitet Protestacyjny Wielkopolskiej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych.

_ Chcemy zaprotestować przeciwko zmianom w wypłacaniu wynagrodzenia za okres zwolnienia chorobowego. Strona rządowa, mimo że poprzedni minister nas o tym zapewniał, nie zorganizowała konferencji uzgodnieniowej, co jest ewidentnym przykładem łamania zasad dialogu społecznego zapisanych w dokumentach rządowych _ - powiedział Szary.

Wielkopolscy związkowcy chcą, aby ich protest stał się ogólnopolski. _ Mamy nadzieje, że nasze działania poprze centrala federacji i inne wojewódzkie związki _ - powiedział Szary.

Projekt zmian ustawowych zakłada, że funkcjonariusze służb mundurowych przebywający na zwolnieniu lekarskim z powodu choroby, która nie ma związku ze służbą, otrzymają 80 proc. uposażenia. Obecnie chorujący funkcjonariusze otrzymują 100 proc. wynagrodzenia.

Wielkopolską Federację Związków Zawodowych Służb Mundurowych tworzą związki pracowników straży granicznej, policji, straży pożarnej i więziennictwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Mundurowi nie będą mieli lepiej niż reszta Rząd przyjął projekt, który zakłada obniżenie ze 100 do 80 procent pensji zasiłków chorobowych funkcjonariuszy i żołnierzy.
Niespokojnie w Turcji. Zamieszki i starcia Zaniepokojenie sytuacją w Turcji wyraziły Stany Zjednoczone, a Amnesty International potępiła tłumienie protestów.
Hiszpanom już znudziło się protestowanie? Rząd poprosił o międzynarodową pomoc w uzdrowieniu finansów państwa, ale w zamian za nią musiał zobowiązać się do drastycznych oszczędności.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)