Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protesty na Ukrainie. Wyświetilli milicji reportaże i kabarety

0
Podziel się:

Demonstranci zaostrzyli też środki bezpieczeństwa, przeszukując torby wchodzących do hotelu Ukraina, gdzie mieszka większość dziennikarzy.

Protesty na Ukrainie. Wyświetilli milicji reportaże i kabarety
(PAP/EPA)

Demonstranci zaostrzyli też środki bezpieczeństwa, przeszukując torby wchodzących do hotelu Ukraina, gdzie mieszka większość dziennikarzy.

Górujący nad kijowskim Majdanem Niepodległości hotel od ponad tygodnia jest ochraniany przez stworzoną przez protestujących służbę samoobrony. Kilku uzbrojonych w kije strażników stoi całą dobę przez wejściem do budynku.

W nocy z poniedziałku na wtorek ochronę wzmocniło kilku kolejnych demonstrantów, którzy przeszukiwali torby i plecaki wszystkich osób wchodzących do hotelu.

Przy ul. Hruszewskiego - gdzie oddziały milicji zagradzają drogę do dzielnicy rządowej - na ekranie zamontowanym na spalonym podczas zamieszek autobusie demonstranci wyświetlali reportaże o korupcji i występy kabaretów.

Naprzeciwko ekranu w szeregu stało ok. trzydziestu funkcjonariuszy. Przy zbudowanych z worków z lodem barykadach w nocy pełniło wartę kilkudziesięciu demonstrantów.

Na Majdanie Niepodległości w nocy było spokojnie. Znajdowało się na nim kilka tysięcy ludzi. Większość z nich spała w namiotach, zajętym budynku związków zawodowych lub grzała się przy ogniu rozpalonym w beczkach.

We wtorek o godz. 9 czasu polskiego rozpoczyna się posiedzenie Rady Najwyższej. Opozycja liczy na przegłosowanie przygotowanego przez nią projektu zmian w ustawie zasadniczej. Zmiany te doprowadziłyby do przywrócenia zapisów konstytucji z 2004 roku, ograniczających uprawnienia prezydenta kraju i rozszerzających kompetencje parlamentu.

Opozycja chce też wprowadzić zmiany do uchwalonej w ubiegłym tygodniu ustawy o amnestii, tak by objęła ona bezwarunkowo wszystkich zatrzymanych i aresztowanych uczestników protestów antyrządowych. Zgodnie z obecnymi przepisami amnestia zacznie obowiązywać dopiero wtedy, gdy demonstranci opuszczą zajęte budynki administracji państwowej i samorządowej oraz zejdą z barykad w centrum Kijowa.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabawa na Majdanie. Życie kulturalne kwitnie Demonstranci w Kijowie w jednym z zajętych budynków stworzyli bibliotekę i kino; ostatniej nocy niedzielę można było w nim też wysłuchać improwizowanego koncertu.
Sytuacja na Ukrainie pogarsza się Uczestniczący w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa szef francuskiej dyplomacji potępił działania, których usprawiedliwić się nie da, a które są wymierzone w ludność cywilną na Ukrainie.
Chory Janukowycz ostro atakuje Majdan Prezydent Ukrainy oskarżył opozycję o zaostrzanie sytuacji w kraju. Opozycjoniści wznoszą kolejne barykady.
Spotkanie ostatniej szansy. Tymoszenko apeluje W spotkaniu biorą udział trzej liderzy opozycji i przedstawiciele władz. Tymoszenko: _ Kategorycznie nie gódźcie się na poniżające propozycje władz _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)