Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protesty na Ukrainie. Rinat Achmetow wzywa do zaprzestania rozlewu krwi

0
Podziel się:

Jego ugrupowanie to nie zgodziło się dziś na proponowane przez opozycję zmiany w konstytucji.

Protesty na Ukrainie. Rinat Achmetow wzywa do zaprzestania rozlewu krwi
(PAP/EPA)

Rinat Achmetow, najbogatszy obywatel Ukrainy i człowiek z otoczenia prezydenta Wiktora Janukowycza, zaapelował o powrót do dialogu politycznego.

Achmetow kontroluje w ukraińskim parlamencie grupę kilkudziesięciu posłów rządzącej Partii Regionów. Ugrupowanie to nie zgodziło się na proponowane przez opozycję zmiany w konstytucji, które ograniczyłyby uprawnienia Janukowycza, co faktycznie doprowadziło do eskalacji napięcia między przeciwnikami władz a milicją.

_ - Pokojowo nastawieni ludzie nie powinni cierpieć w żadnym przypadku. I to powinno być głównym zadaniem władz i opozycji. Ofiary i ranni po obu stronach konfliktu podczas walk ulicznych to niedopuszczalna cena za błędy polityczne _ - głosi oświadczenie jego rzecznika.

W wyniku starć w Kijowie śmierć poniosło co najmniej dziewięć osób. Ponad 150 zostało rannych.

Czytaj więcej w Money.pl
Opozycjonista nie chce azylu w Niemczech Ukrainiec Dmytro Bułatow powiedział dziennikarzom, że groźby i represje wobec działaczy opozycyjnych wzmagają tylko ich opór.
Siergiej Ławrow ostrzega Zachód. Ukraina... Szef rosyjskiej dyplomacji uznał za _ niepoprawne i nieuprzejme _ systematyczne wysyłanie do Kijowa emisariuszy i przekonywanie władz Ukrainy do dokonania wyboru na rzecz Unii Europejskiej.
Tusk chwali opozycję. "Jest odpowiedzialna" Premier jest przekonany, że jest ona skupiona wokół podstawowego celu, jakim jest demokratyzacja Ukrainy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)