Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty na Ukrainie. Przyspieszone wybory są możliwe

0
Podziel się:

Ambasador Ukrainy w Polsce ma nadzieje na dialog pomiędzy protestującymi, a władzami.

Protesty na Ukrainie. Przyspieszone wybory są możliwe
(Vladimir Yaitskiy/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Ambasador Ukrainy w Polsce liczy na dialog między władzami swojego kraju i demonstrującymi za integracją z Unią Europejską. Markijan Malskyj jednocześnie nie wyklucza, że rozwiązaniem kryzysu politycznego w jego kraju będą nowe wybory.

Malskyj po wizycie w polskim MSZ, mówił dziennikarzom, że dziś wszystko jest w rękach prezydenta i parlamentu. Jednak scenariusze mogą być różne, łącznie z przyspieszeniem wyborów do parlamentu.

Ambasador został wezwany do MSZ w związku z pobiciem przez milicję Polaków, uczestniczących w sobotniej manifestacji na Majdanie w Kijowie. Wyraził ubolewanie z tego powodu, podkreślając, że władze demokratycznego państwa nie powinny używać siły wobec demonstrujących. Dodał, że przeprosił za zaistniałą sytuację, ale w rozmowie z polskimi dyplomatami poruszył też kwestię relacji Kijów-Warszawa.

Malskyj wyraził nadzieję, że stosunki polsko-ukraińskie nie pogorszą się w związku z ostatnimi wydarzeniami. Dodał, że liczy iż sytuacja na Ukrainie zostanie rozwiązana w pokojowy sposób, a dzisiejszy protest nie zakończy się rozwiązaniami siłowymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Jarosław Kaczyński jedzie na Ukrainę PiS popiera europejskie aspiracje Ukrainy i wysyła do Kijowa wysłanników. To reakcja na pobicie uczestników prounijnej demonstracji, do którego w nocy doszło w Kijowie.
Donald Tusk reaguje na wydarzenia na Ukrainie Dziś wieczorem odbędzie się specjalne spotkanie, w którym wezmą udział m.in. szefowie MSZ, MSW i Agencji wywiadu.
Awantura o wpis Sikorskiego na Twitterze "Wreszcie ktoś nazywa rzeczy po imieniu". "Tak się nie prowadzi polityki". "To wypowiedź antyukraińska i smutna".
Katastrofa w Nowym Jorku. Cztery osoby zginęły Do wypadku doszło w okolicy Bronxu około 13:20 czasu polskiego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)