Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty na Ukrainie. Prokurator generalny stawia żądania

0
Podziel się:

Wiktor Pszonka wygłosił swój apel w nagraniu opublikowanym na stronie internetowej Prokuratury Generalnej.

Protesty na Ukrainie. Prokurator generalny stawia żądania
(PAP/EPA)

Opuszczenia budynków rządowych zajętych przez uczestników trwających w Kijowie protestów zażądał prokurator generalny Ukrainy Wiktor Pszonka, powołując się na decyzję sądu w tej sprawie.

Pszonka wygłosił swój apel w nagraniu opublikowanym na stronie internetowej Prokuratury Generalnej.

_ - Zwracam się do wszystkich organizatorów i uczestników akcji: jest decyzja sądu z jasnym nakazem opuszczenia zajętych budynków _ - oświadczył, zapowiadając, że wszyscy winni łamania prawa podczas demonstracji zostaną ukarani.

W niedzielę 1 grudnia podczas prounijnego marszu ukraińskiej opozycji jego uczestnicy, oburzeni przeprowadzoną przez milicję pacyfikacją w sobotę nad ranem demonstracji na Majdanie Niepodległości w Kijowie, zajęli dwa budynki.

Najpierw wtargnęli do siedziby kijowskich władz miejskich, a następnie opanowali dom związków zawodowych. W poniedziałek demonstranci zajęli Pałac Październikowy, w którym zazwyczaj odbywają się uroczyste akademie i koncerty. We wszystkich tych miejscach grzeją się i nocują ludzie z Majdanu.

Czytaj więcej w Money.pl
Ławrow ostro o ukraińskiej deklaracji NATO Szef rosyjskiej dyplomacji ostrzegł przed ingerowaniem w wewnętrzne sprawy sąsiedniego kraju.
Obroty handlowe UE i Ukrainy to prawie 40 mld euro rocznie. Rosja nie pozwoli na więcej W sporze o Ukrainę nie chodzi tylko o wolność i demokrację. W tle są ogromne pieniądze.
Parlament odrzucił wotum nieufności dla rządu Szef rządu opuścił salę posiedzeń żegnając się z deputowanym słowami: "na razie".
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)