Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protesty na ukrainie
04.12.2013 17:00

Protesty na Ukrainie. Prokurator generalny stawia żądania

Wiktor Pszonka wygłosił swój apel w nagraniu opublikowanym na stronie internetowej Prokuratury Generalnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Opuszczenia budynków rządowych zajętych przez uczestników trwających w Kijowie protestów zażądał prokurator generalny Ukrainy Wiktor Pszonka, powołując się na decyzję sądu w tej sprawie.

Pszonka wygłosił swój apel w nagraniu opublikowanym na stronie internetowej Prokuratury Generalnej.

_ - Zwracam się do wszystkich organizatorów i uczestników akcji: jest decyzja sądu z jasnym nakazem opuszczenia zajętych budynków _ - oświadczył, zapowiadając, że wszyscy winni łamania prawa podczas demonstracji zostaną ukarani.

W niedzielę 1 grudnia podczas prounijnego marszu ukraińskiej opozycji jego uczestnicy, oburzeni przeprowadzoną przez milicję pacyfikacją w sobotę nad ranem demonstracji na Majdanie Niepodległości w Kijowie, zajęli dwa budynki.

Najpierw wtargnęli do siedziby kijowskich władz miejskich, a następnie opanowali dom związków zawodowych. W poniedziałek demonstranci zajęli Pałac Październikowy, w którym zazwyczaj odbywają się uroczyste akademie i koncerty. We wszystkich tych miejscach grzeją się i nocują ludzie z Majdanu.

Czytaj więcej w Money.pl
Ławrow ostro o ukraińskiej deklaracji NATO Szef rosyjskiej dyplomacji ostrzegł przed ingerowaniem w wewnętrzne sprawy sąsiedniego kraju.
Obroty handlowe UE i Ukrainy to prawie 40 mld euro rocznie. Rosja nie pozwoli na więcej W sporze o Ukrainę nie chodzi tylko o wolność i demokrację. W tle są ogromne pieniądze.
Parlament odrzucił wotum nieufności dla rządu Szef rządu opuścił salę posiedzeń żegnając się z deputowanym słowami: "na razie".
Tagi: protesty na ukrainie, demonstracje na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz