Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protesty na Ukrainie. Kanada zakazuje wjazdu przedstawicielom tamtejszych władz

0
Podziel się:

Kanada stoi przy narodzie ukraińskim, gdy opowiada się on odważnie i buntowniczo, za wolnością i demokracją- stwierdził przedstawiciel władz.

Protesty na Ukrainie. Kanada zakazuje wjazdu przedstawicielom tamtejszych władz
(scazon/CC/Flickr)

To odpowiedź na gwałtowne starcia milicji ukraińskiej z demonstrantami w Kijowie. Nie podano jednak nazwisk ani liczby osób objętych sankcjami.

_ - Zabronimy, ze skutkiem natychmiastowym, wjazdu do Kanady głównym przedstawicielom władz Ukrainy, którzy byli odpowiedzialni za prześladowanie i tłumienie głosu sprzeciwu _ - powiedział minister ds. obywatelstwa i imigracji Chris Alexander. Jego wypowiedź przekazała telewizja CBC na stronie internetowej.

_ - Kanada stoi przy narodzie ukraińskim, gdy opowiada się on odważnie i buntowniczo, za wolnością i demokracją _ - dodał Alexander. Szef MSZ Kanady John Baird ostrzegł, że możliwe są dalsze sankcje. _ - To nie jest ostateczny krok ze strony Kanady, jest to kolejny etap w naszym zaangażowaniu i wsparciu wolności i dobrobytu na Ukrainie _ - powiedział. Dodał, że jego kraj obserwuje rozwój sytuacji na Ukrainie i że on sam kontaktował się we wtorek z szefową dyplomacji Unii Europejskiej Catherine Ashton.

W zeszłym tygodniu ambasada USA na Ukrainie powiadomiła, że osoby odpowiedzialne za użycie przemocy wobec uczestników protestów zostaną pozbawione amerykańskich wiz. Nazwisk tych osób nie podano. Decyzję tę ogłoszono po zaostrzeniu protestów na Ukrainie. W wyniku zeszłotygodniowych starć demonstrantów z milicją w Kijowie śmierć poniosło sześć osób. Protesty antyrządowe na Ukrainie trwają od końca listopada.

Czytaj więcej w Money.pl
Ławrow wzywa do reakcji przeciw faszystom Szef rosyjskiego MSZ wezwał kraje Unii Europejskiej do potępienia działań ukraińskich faszystów.
"Na rozkaz - zaatakujemy". Tak służą narodowi Milicjanci stojący w Kijowie naprzeciw demonstrantów są z reguły ze wschodu Ukrainy. Przyznają, że nie rozumieją ludzi na Majdanie.
Pieniądze dla matki zabitego Białorusina W ramach akcji społecznej na Białorusi i w Warszawie zebrano 3 tys. dol. - poinformował jeden z inicjatorów zbiórki Andrej Stryżak.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)