Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protesty na ukrainie
04.12.2013 18:22

Protesty na Ukrainie. Grzegorz Schetyna w Kijowie

- Chcieliśmy przekazać, że Polska jest dziś tutaj. Emocjami i sercem wspieramy mocne przekonanie ukraińskie, że Ukraina chce być w Europie - zaznaczy szef komisji spraw zagranicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Szef komisji spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna (PO) powiedział w Kijowie, że delegacja polskich parlamentarzystów przekazała wiceszefowi ukraińskiego parlamentu uchwałę Sejmu wspierającą ukraińską drogę do Europy. Delegacja spotkała się też z politykami opozycji.

Schetyna, który przyleciał do Kijowa w środę, powiedział dziennikarzom, że delegacja spotkała się z wiceprzewodniczącym ukraińskiego parlamentu Rusłanem Koszułynskim oraz szefem komisji integracji europejskiej Hryhorijem Nemyrią i przekazała podjętą we wtorek jednogłośnie przez Sejm uchwałę _ wspierającą ukraińską drogę do Europy. _

_ - Chcieliśmy przekazać, że Polska jest dziś tutaj. Emocjami i sercem wspieramy mocne przekonanie ukraińskie, że Ukraina chce być w Europie _ - zaznaczył. Jak dodał, słowa zostały _ bardzo dobrze przyjęte _ przez partnerów ukraińskich.

Ze Schetyną do Kijowa przylecieli wiceszef komisji spraw zagranicznych Robert Tyszkiewicz (PO) i szef komisji mniejszości narodowych Miron Sycz (PO). Delegacja spotkała się z politykami opozycji, ma też w planach rozmowy z przedstawicielami obozu władzy.

Tyszkiewicz podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, że polscy parlamentarzyści powinni apelować do swoich kolegów o dialog._ - Sytuacja, w której strony nie rozmawiają ze sobą, a na ulicach robi się coraz bardziej gorąco jest zawsze niebezpieczna i bardzo groźna dla demokracji _ - przekonywał.

Zdaniem Tyszkiewicza strona rządowa powinna odpowiedzieć na stanowisko opozycji, która wyraża gotowość do rozmów jak rozwiązać _ niebezpieczną sytuację _ i zareagować _ na narastające emocje na ukraińskich ulicach. _

Przyjęta przez Sejm uchwała potępia _ nieuzasadnione użycie siły _ podczas organizowanych w ostatnich dniach protestów na Ukrainie przeciwko decyzji władz o zawieszeniu przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

Czytaj więcej w Money.pl
Prokurator generalny Ukrainy stawia żądania Wiktor Pszonka wygłosił swój apel w nagraniu opublikowanym na stronie internetowej Prokuratury Generalnej.
Ławrow ostro o ukraińskiej deklaracji NATO Szef rosyjskiej dyplomacji ostrzegł przed ingerowaniem w wewnętrzne sprawy sąsiedniego kraju.
Obroty handlowe UE i Ukrainy to prawie 40 mld euro rocznie. Rosja nie pozwoli na więcej W sporze o Ukrainę nie chodzi tylko o wolność i demokrację. W tle są ogromne pieniądze.
Tagi: protesty na ukrainie, demonstracje na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz