Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protesty na Ukrainie. Donald Tusk chwali opozycję

0
Podziel się:

Premier jest przekonany, że jest ona skupiona wokół podstawowego celu, jakim jest demokratyzacja Ukrainy.

Protesty na Ukrainie. Donald Tusk chwali opozycję
(PAP/Jacek Turczyk)

Premier powiedział, że ukraińska opozycja zachowuje się odpowiedzialnie i jest skupiona wokół podstawowego celu, jakim jest demokratyzacja Ukrainy. Tusk nie widzi powodów do kwestionowania jej jedności.

Wczoraj premier rozmawiał telefonicznie z Arsenijem Jaceniukiem, Witalijem Kliczko i Ołehem Tiahnybokiem. Dziś na konferencji prasowej poinformował, że podczas rozmowy przedstawił swoje rekomendacje i oceny wynikające z niedawnych spotkań szefa polskiego rządu z europejskimi politykami na temat Ukrainy.

_ - Wyraziłem pełną solidarność z tymi, którzy są represjonowani, pokrzywdzeni. Nie ma zgody na przemoc, a szczególna odpowiedzialność za akty zorganizowanej przemocy spoczywa i spada na władze Ukrainy _ - powiedział.

_ - Dzisiaj opozycja na Ukrainie nie jest radykalna, zachowuje się odpowiedzialnie. Polityczne postulaty dotyczące przede wszystkim pracy nad nową konstytucją lub ewentualnym powrotem do konstytucji z 2004 r., dyskusja nad ewentualnymi wcześniejszymi wyborami prezydenckimi, amnestia, to są postulaty mieszczące się w ramach odpowiedzialności _ - powiedział szef polskiego rządu.

Tusk nie zgodził się z głosami kwestionującymi jedność ukraińskiej opozycji. _ - Wczoraj rozmawiałem z trzema zdeterminowanymi, lojalnymi wobec siebie przywódcami ukraińskiej opozycji _ - oświadczył. Ocenił, że _ ukraińska opozycja dzisiaj jest skupiona wokół podstawowego celu, jakim jest demokratyzacja Ukrainy _.

_ - Będziemy dalej wspólnie pracować, mam nadzieję, że także władze Ukrainy będą dalej pracować na rzecz rozwiązania tego problemu bez rozlewu krwi i dalszych represji _ - zapowiedział szef polskiego rządu.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk rozmawiał z premierem Kanady Szef kanadyjskiego rządu zgodził się, że nie można dopuścić do eskalacji przemocy. Kanada była jednym z pierwszych krajów, które uznały niepodległość Ukrainy.
Ashton ponownie jedzie do Kijowa. Chce pomóc Jednym z tematów rozmów może być ewentualne wsparcie gospodarcze dla Ukrainy po zakończeniu kryzysu.
Kliczko: "Janukowycz ukrywa majątek" - _ Majątek Janukowycza oceniany jest na ponad 200 mln euro, ale w swoim oficjalnym zeznaniu podatkowym prezydent podaje tylko niecałe trzy miliony dolarów _ - pisze Kliczko.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)