Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protesty na Ukrainie. Demonstranci zajmują siedzibę władz we Lwowie

0
Podziel się:

Uczestnicy antyrządowego protestu wyważyli drzwi budynku i wybili kilka okien.

Protesty na Ukrainie. Demonstranci zajmują siedzibę władz we Lwowie
(Vladimir Yaitskiy/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Kilkuset młodych ludzi wtargnęło do budynków zarządu MSW obwodu lwowskiego wyważyli jedne z bocznych drzwi budynku i zaczęli z niego wynosić dziesiątki tarcz milicyjnych, a także inny sprzęt - pisze ze Lwowa agencja Interfax-Ukraina.

Aktualizacja 21:59

Uczestnicy antyrządowego protestu wyważyli drzwi budynku i wybili kilka okien, lecz, jak pisze agencja, ludzie ich powstrzymali, prosząc, by nie wybijali szyb. W pobliżu budynku nie było strażników, choć na godzinę przed zajściem przed budynkiem i w środku było ich nie mniej niż pięciu - pisze Interfax-Ukraina.

Część uczestników szturmu sforsowała za pomocą zaimprowizowanych taranów główne wejście do budynku. Weszli do niego, w czym - jak pisze Interfax-Ukraina - nikt im nie przeszkodził. Następnie jednak zostali zatrzymani przez milicjantów. Doszło do przepychanek. Milicjantów obrzucano kamieniami, rozpylono gaz łzawiący.

Wcześniej szef zarządu MSW obwodu lwowskiego Ołeksandr Rudiak powiedział na konferencji prasowej, że milicja w obwodzie pracuje w sposób wytężony; przyznał, że brakuje ludzi wojsk wewnętrznych do patroli.

Czytaj więcej w Money.pl
Ashton ponownie jedzie do Kijowa. Chce pomóc Jednym z tematów rozmów może być ewentualne wsparcie gospodarcze dla Ukrainy po zakończeniu kryzysu.
Kliczko: "Janukowycz ukrywa majątek" - _ Majątek Janukowycza oceniany jest na ponad 200 mln euro, ale w swoim oficjalnym zeznaniu podatkowym prezydent podaje tylko niecałe trzy miliony dolarów _ - pisze Kliczko.
Puszczają oddziałom Berkutu kabarety Demonstranci zaostrzyli też środki bezpieczeństwa, przeszukując torby wchodzących do hotelu Ukraina, gdzie mieszka większość dziennikarzy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)