Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protesty na ukrainie
31.01.2014 08:10

Protesty na Ukrainie. Demonstranci nie opuścili zajętych budynków

Ich zwolnienie było warunkiem zastosowania amnestii dla uczestników antyrządowych protestów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Manifestanci wciąż zajmują między innymi budynek ratusza i siedzibę związków zawodowych przy Majdanie Niepodległości. Ich zwolnienie było warunkiem zastosowania amnestii dla uczestników antyrządowych demonstracji, zgodnie z ustawą przyjętą przez parlament Ukrainy.

Przyjęta w środę wieczorem mimo protestów opozycji ustawa przewiduje, że amnestia wejdzie w życie dopiero wtedy, gdy protestujący opuszczą zajęte przez nich budynki administracji w całym kraju i będzie obowiązywała przez 15 dni od chwili ich opuszczenia.

Noc na piątek w ukraińskiej stolicy minęła spokojnie. Kilka tysięcy manifestantów na Majdanie zmagało się z siarczystym mrozem; temperatura spadła poniżej minus 20 stopni Celsjusza. Ludzie grzali się przy ogniu rozpalonym w metalowych beczkach. Rozdawano też gorącą herbatę.

Bez incydentów obyło się również na ul. Hruszewskiego prowadzącej do dzielnicy rządowej, gdzie gromadzą się bardziej radykalni demonstranci.

Przez całą noc czuwali oni przy barykadach podzieleni na małe, kilkuosobowe grupki, które grzały się przy ogniu. Naprzeciwko nich stał 100-osobowy oddział milicji.

Czytaj więcej w Money.pl
Ławrow wzywa do reakcji przeciw faszystom Szef rosyjskiego MSZ wezwał kraje Unii Europejskiej do potępienia działań ukraińskich faszystów.
"Na rozkaz - zaatakujemy". Tak służą narodowi Milicjanci stojący w Kijowie naprzeciw demonstrantów są z reguły ze wschodu Ukrainy. Przyznają, że nie rozumieją ludzi na Majdanie.
Spotkanie ostatniej szansy. Tymoszenko apeluje W spotkaniu biorą udział trzej liderzy opozycji i przedstawiciele władz. Tymoszenko: _ Kategorycznie nie gódźcie się na poniżające propozycje władz _.
Tagi: protesty na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz