Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki
11.12.2014 07:50

Protesty w Wielkiej Brytanii. 76 zatrzymanych w Londynie

Demonstranci solidaryzowali się z uczestnikami protestów przeciwko brutalności policji w Stanach Zjednoczonych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(another_activist/Flickr.com/CC BY 2.0)

Uczestnicy demonstracji zablokowali centrum handlowe w stolicy Wielkiej Brytanii. Demonstranci solidaryzowali się z uczestnikami protestów przeciwko brutalności policji w Stanach Zjednoczonych.

Według BBC setki ludzi zablokowały centrum handlowe Westfield w zachodnim Londynie, organizując tzw. die-in, czyli protest, którego uczestnicy kładą się na ziemi i udają martwych.

Demonstranci trzymali transparenty z napisami przypominającymi te, które pojawiają się podczas protestów w USA: _ Życie czarnoskórych ma znaczenie _ i _ Ręce do góry! _. Od dwóch tygodni w różnych miastach w USA organizowane są wielotysięczne demonstracje, których uczestnicy potępiają zabicie kilku czarnoskórych Amerykanów przez białych policjantów w ciągu ostatnich miesięcy.

Protestujący sprzeciwiają się też decyzji władz o niewysunięciu zarzutów wobec dwóch funkcjonariuszy policji. Te decyzje odbijają się echem w brytyjskiej stolicy, gdzie zabicie przez policjantów w niejasnych okolicznościach Marka Duggana w sierpniu 2011 roku wywołało zamieszki.

Czytaj więcej w Money.pl
Dla nich życie w Londynie to piekło Jak podał wczoraj portal BBC News, pod tym kątem przyjrzano się ponad 30 tysięcy placówek.
Brytyjscy lekarze żądają podwyżek płac Pracownicy uczestniczą w czterogodzinnym proteście w związku z brakiem podwyżek płac.
Rasistowskie ataki polskich chuliganów W ruch poszły butelki, kamienie, a także nóż. Rany kłute odniósł dwudziestoczteroletni mężczyzna.
Tagi: zamieszki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz