Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protesty w Niemczech. Pegida zapowiada wielką demonstrację w Lipsku

0
Podziel się:

Drezno jest matecznikiem Pegidy, która od jesieni w każdy poniedziałek organizuje w tym mieście protesty przeciwko zalewowi Niemiec przez obcokrajowców i grożącej rzekomo islamizacji kraju.

Protesty w Niemczech. Pegida zapowiada wielką demonstrację w Lipsku
(PAP/EPA)

Niemiecki prawicowo-populistyczny ruch obywatelski Pegida, który musiał zrezygnować z antyislamskiej demonstracji w Dreźnie w związku z zagrożeniem terrorystycznym, mobilizuje zwolenników, zapowiadając na ogromną demonstrację w Lipsku.

Legida - lipski odłam Pegidy - zgłosiła na jutro demonstrację z udziałem 60 tysięcy ludzi - poinformowały dzisiaj władze Saksonii. Jednocześnie przeciwnicy Pegidy zgłosili w Lipsku na ten dzień 19 kontrdemonstracji. Policja już mobilizuje siły. Porządek i bezpieczeństwo będzie zapewniać w Lipsku do 4 tys. policjantów. _ - Zwróciliśmy się do kilku krajów związkowych o pomoc _ - powiedział rzecznik policji w Saksonii.

Dla porównania - podczas najnowszych dwóch demonstracji Pegidy w Dreźnie porządku pilnowało ok. 1,6 tys. policjantów. Demonstrowało około 25 tysięcy osób. Wczoraj obowiązywał w Dreźnie zakaz wszelkich demonstracji, ponieważ islamiści grozili śmiercią założycielowi Pegidy Lutzowi Bachmannowi.

Drezno jest matecznikiem Pegidy (Patriotyczni Europejczycy przeciwko Islamizacji Zachodu), która od jesieni w każdy poniedziałek organizuje w tym mieście protesty przeciwko _ zalewowi _ Niemiec przez obcokrajowców i grożącej rzekomo islamizacji kraju.

W poniedziałek Pegidzie nie udało się zmobilizować większej liczby ludzi do demonstracji poza Dreznem - w skali całych Niemiec było to zaledwie kilka tysięcy. Natomiast w demonstracjach przeciwko Pegidzie i za otwartym, tolerancyjnym społeczeństwem uczestniczyło tego dnia w 15 niemieckich miastach ok. 45 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Antyislamskie demonstracje w Niemczech Tym razem nie było wieców w Dreźnie. Policja nie zgodziła się na ich organizacje z obawy przed zamachem terrorystycznym.
Dżihadyści grożą zamachem w Niemczech Służby wywiadowcze przechwyciły rozmowy między dżihadystami.
Znów ogromne manifestacje w Niemczech W Mannheim w Badenii-Wirtembergii na ulice wyszło ponad 10 tysięcy osób. Manifestację zorganizowano pod hasłem Mannheim mówi TAK uchodźcom.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)