Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protesty w Meksyku ws. zaginięcia studentów

0
Podziel się:

- Gdzie oni są, gdzie oni są - skandowali uczestnicy manifestacji, którzy przeszli ulicami centrum stolicy Meksyku.

Protesty w Meksyku ws. zaginięcia studentów
(PAP/EPA)

Po raz kolejny Meksykanie wyszli na ulice w związku z niewyjaśnioną sprawą zaginięcia 43-ga studentów. W stolicy kraju odbyła się wielotysięczna manifestacja, a jedna trzecia uniwersytetów w krajów rozpoczęła strajk. Ponad miesiąc temu w miejscowości Iguala doszło do manifestacji, po której zaginęły 43 osoby.

_ Gdzie oni są, gdzie oni są _ - skandowali uczestnicy manifestacji, którzy przeszli ulicami centrum stolicy Meksyku. Najliczniejszą grupę protestujących stanowili studenci i nauczyciele. _ - Czekamy na nich w domu. Zabrali ich żywych i żywych ich chcemy z powrotem _ - mówił jeden z rodziców zaginionych studentów.

W ich intencji odbyły się modlitwy. Ponad 100 szkół wyższych odwołało zajęcia i rozpoczęło strajk. W całym kraju w proteście zablokowano również kilka dróg, w tym Autostradę Słońca prowadzącą do Acapulco.

26 września w miejscowości Iguala w stanie Guerrero odbyła się manifestacja uczniów kolegium nauczycielskiego w Ayotzinapie. Zginęło wówczas sześć osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Po manifestacji zaginęło 43 studentów. W kolejnych tygodniach na przedmieściach Iguali odkryto masowe groby.

Badania DNA wykazały, że znalezione szczątki nie są ciałami zaginionych studentów. Dwa dni temu zatrzymano burmistrza Iguali wraz z jego żoną, którzy są podejrzewani o związek z zaginięciem studentów.

Położony w południowo-zachodnim Meksyku stan Guerrero, gdzie doszło do dramatu, jest jednym z najbardziej niebezpiecznych regionów Meksyku. Często dochodzi tam do aktów przemocy. To właśnie w tym stanie nad Oceanem Spokojnym położony jest znany kurort Acapulco.

Czytaj więcej w Money.pl
Tłum skandował: gdzie są nasze dzieci! Na ulicach wielu meksykańskich miast dziesiątki tysięcy demonstrantów domagało się wyjaśnienia losu 43 studentów, uprowadzonych w stanie Guerrero.
Tam nie chcą płacić opłat za wodę. Są protesty Irlandia drugi dzień z rzędu protestowała przeciwko wprowadzeniu opłat za wodę. Największe wiece odbyły się wczoraj w stolicy, Dublinie.
Węgry nie opodatkują Internetu! Publiczne protesty węgierskich internautów poskutkowały! Rządowe plany, które zakładały, że za każdy gigabajt danych pobranych z Sieci, dostawcy Internetowi zapłacą podatek (który szybko przenieśliby na swoich klientów), legły w gruzach.
Święto Zmarłych w Meksyku. Szykują się trzy dni hucznych imprez Kiedyś zmarłym poświęcano jeszcze więcej czasu. Obchody trwały cały miesiąc.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)