Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protesty w Meksyku. Podpalono siedzibę władz stanu Guerrero

0
Podziel się:

Ponad tydzień temu na przedmieściach Iguali odkryto masowe groby, a w nich 28 zwęglonych szczątków ludzkich. Protestujący chcą wyjaśnienia tej sprawy.

Protesty w Meksyku. Podpalono siedzibę władz stanu Guerrero
(PAP/EPA)

Demonstranci podpalili siedzibę władz stanu Guerrero, w którym dwa tygodnie temu zaginęło 43 studentów. Ponad tydzień temu w miejscowości Iguala, w której doszło do protestów oraz zaginięcia studentów, odkryto masowe groby, a w nich 28 ciał. Demonstraci domagali się wyjaśnienia losów 45 studentów, którzy zniknęli ponad 2 tygodnie temu.

Protestujący, wśród których są zarówno studenci, jak też wykładowcy chcą wyjaśnienia sprawy zaginięcia studentów. W czasie demonstracji wybito szyby w siedzibie władz stanu Guerrero w Chilpancingo oraz podłożono ogień, który częściowo strawił budynek. Znajdujący się w środku urzędnicy zostali ewakuowani.

W miejscowości Iguala 26 września doszło do manifestacji studentów, protestujących przeciwko reformie edukacji, w czasie której zginęło 6 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Po demonstracji zaginęło 43 studentów. Ponad tydzień temu na przedmieściach Iguali odkryto masowe groby, a w nich 28 zwęglonych szczątków ludzkich. W ostatni weekend znaleziono kolejne masowe groby w tej miejscowości.

Dotychczas aresztowano w związku ze sprawą ponad 30 osób. Wszelkie poszlaki wskazują na to, że zbrodni dokonali członkowie grupy przestępczej Guerreros Unidos przy współdziałaniu policji. Prokuratura dotychczas nie potwierdza zeznań w sprawie, a identyfikacja znalezionych ciał może potrać kilka tygodni.

Czytaj więcej w Money.pl
Zbiorowe groby studentów w Meksyku Aresztowanie czterech kolejnych osób doprowadziło do miejsca, w którym - według zatrzymanych - znajdują się szczątki studentów.
Tłum skandował: gdzie są nasze dzieci! Na ulicach wielu meksykańskich miast dziesiątki tysięcy demonstrantów domagało się wyjaśnienia losu 43 studentów, uprowadzonych w stanie Guerrero.
Masowe groby porwanych w Meksyku 28 ciał wydobyto z mogił , które odkryto w pobliżu miasta Iguala, gdzie w ubiegłym tygodniu zaginęło 43 studentów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)